Haber Detayı
24 Şubat 2021 - Çarşamba 14:12 Bu haber 636 kez okundu
 
Samsun Genç Parti’den Salgın ve Ekonomik Kriz Açıklaması
Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen, esnafın kan ağladığını belirterek, "Samsun, sadece koronavirüs salgınında değil, ekonomik sıkıntıların en fazla hissedildiği ilk beş şehri arasındadır." dedi
SİYASET Haberi
Samsun Genç Parti’den Salgın ve Ekonomik Kriz  Açıklaması

SALGIN KRİZİ AĞIRLAŞTI

Türkiye'de son yıllarda ekonomik buhran yaşandığını ifade eden Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen, "Koronavirüs salgını nedeniyle mecbur kalınan kısıtlamalar, yaşadığımız ekonomik krizi daha fazla htiğimize neden oldu. Esnaf kan ağlarken, salgın bu krizi daha ağır boyutlara ulaştırdı" diye konuştu.

 

ŞEN, "MAKYAJLA DÜZELMEZ"

Küçük esnafın Türkiye'nin ekonomik aynası olduğunu vurgulayan Başkan Faruk Şen, "Bu aynadaki görüntü çok vahim. Öyle makyajla falan düzelmiyor. Açıklanan paketler bırakın esnafı sıradan vatandaşın zorunlu giderlerini karşılamaya yetmiyor. Samsun'da çarşıya çıkıp esnafa destek paketlerinden memnun musunuz diye sorsalar, bir tane 'Memnunum' diyen çıkmaz" şeklinde konuştu.

 

HEM SALGIN HEM KRİZDE İLK BEŞ

Başkan Şen, Samsun'un koronavirüs salgınında en çok vaka olan ilk beş il arasında olduğunu hatırlatarak, "Normalleşme için hep birlikte hareket etmeliyiz. Halkımız tedbirlere uyarak salgının boyutunu düşürecektir. Ancak Samsun, sadece virüste değil ekonomik sıkıntılarda da ilk beş şehir arasında. Ekonomik sorunların çözümü, sorunu yaratan yöneticilerle mümkün değil." dedi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Genç, Parti’den, Salgın, ve, Ekonomik, Kriz, , Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı