Haber Detayı
11 Ağustos 2022 - Perşembe 17:31 Bu haber 3360 kez okundu
 
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Promosyon artışı için harekete geçti
Kamu emekçilerinin maaşlarının artması ve bazı bankaların yüksek miktarlarda promosyon dağıtması, kamu sendikaları arasında promosyonların yeniden gözden geçirilerek artırılması çağrılarını artırmıştı.
SAĞLIK Haberi
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Promosyon artışı için harekete geçti

Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer de sağlık çalışanlarının banka promosyonlarının artırılması yönündeki talebini Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammed Ali Oruç'a iletti.
 
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü'nde Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç ve Destek Hizmetleri Başkanı Erol Öztürk'le yapılan görüşme sonucunda İl Sağlık Müdürlüğü, promosyonların yeniden yapılanamsı için ilgili bankaya resmi yazı yazdı.
 
Konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yapan ve 2,5 yıl önce yapılan 6050 TL olarak yapılan promosyon ihalesi güncellendiğinde 30-35 bin TL olması gerektiğini ve yapılan zamlarla birlikte bankaların cirolarının bir hayli arttığını belirten Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer şunları söyledi:
 
"Sağlık Bakanlığına bağlı görev yapan işçilerimizin ve sağlık çalışanlarımızın banka maaş promosyon anlaşmasının son dönemde yapılan anlaşmalar baz alınarak revize edilmesi ya da iptali için, Öz Sağlık İş Şube Başkanı Muhiddin Sever ile birlikte Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç ve Destek Hizmetleri Başkanımız Erol Öztürk'le bir araya geldik.
 
Toplantıda Sağlık Müdürümüz ve Destek Hizmetleri Başkanımıza anlaşmanın revize edilmesi ya da ihalenin iptal edilerek yeniden ihaleye çıkılmasının bir gereklilik olduğu vurgulanmış, ilgili banka yetkilileri ile sürecin başlatılması sağlık çalışanları adına talep edilmiştir
 
Talebimize olumlu yaklaşan ve promosyon anlaşmasının güncellenmesi konusunda bize güçlü desteğini ileten Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç ve Başkanımız Erol Öztürk'e teşekkür ederiz."
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, İl, Sağlık, Müdürlüğü, Promosyon, artışı, için, harekete, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı