Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 12:23 Bu haber 878 kez okundu
 
SAMSUN TEKNOPARK GİRİŞİMCİSİNE ÖDÜL
Samsun Teknopark firması Adapha Yapay Zekâ’nın kurucusu akademisyen Sema Gül Türk, “AR-GE Organizasyonlarında Liderlik Öyküleri - Refik Üreyen Ödülleri” kategorisinde ödül aldı.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
SAMSUN TEKNOPARK GİRİŞİMCİSİNE ÖDÜL

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesindeki Samsun Teknopark’ta faaliyet gösteren Adapha Yapay Zekâ firmasının kurucusu Öğr. Gör. Sema Gül Türk, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTVG) tarafından “AR-GE Organizasyonlarında Liderlik Öyküleri - Refik Üreyen Ödülleri” kategorisinde ödüle layık görüldü.

 

Dünyanın en büyük yatırımcı ağından destek aldı

 

İlk olarak OMÜ AR-GE Proje Pazarı’nda birinciliğe ulaşan Öğr. Gör. Sema Gül Türk, bu başarıyla birlikte Samsun Teknopark’ın uygulayıcı kuruluş olduğu BİGG Programı kapsamında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından projesi desteklenerek Samsun Teknopark’ta firmasını kurdu. Firmayı kurmasının ardından dünyanın en büyük melek yatırımcılık ağı olan Keiretsu Forum Türkiye’den 1 Milyon 250 bin TL değerlemeyle ilk yatırımını aldı.

 

“Üniversitemizin geliştirdiği proje odaklı çalışmalarla elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum”

 

Samsun Teknopark tarafından TTGV ödülleri için önerilen ve ödüle değer görülen Sema Gül Türk, sevinç ve memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: “2020 TTGV Ödülleri’nde ‘AR-GE Organizasyonlarında Liderlik Öyküleri – Refik Üreyen Ödülleri’ kategorisinde aldığım ödülden dolayı çok mutluyum. Üniversitemizin geliştirmekte olduğu proje odaklı çalışmalarda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum ve bundan sonra da aynı motivasyonla çalışacağım. Çalışmalarımda desteğini esirgemeyen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Murat Terzi’ye, her zaman bir şeyleri başarabileceğime inanan Prof. Dr. Canan Seren ve ödül için beni öneren, girişimim konusunda beni her zaman destekleyen Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak’a, teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: SAMSUN, TEKNOPARK, GİRİŞİMCİSİNE, ÖDÜL,
Yorumlar
Haber Yazılımı