Haber Detayı
22 Mart 2021 - Pazartesi 13:13 Bu haber 606 kez okundu
 
Samsun Toybelen Sanayi Sitesi inşaatı hız kazandı
Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınacağı Toybelen Sanayi Sitesi alanında inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor
- Haberi
Samsun Toybelen Sanayi Sitesi inşaatı hız kazandı

 Samsun Büyükşehir Belediyesi, Gülsan Sanayi Sitesi’ni Toybelen mevkiinde kurulacak yeni sanayi sitesine nakledecek.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Devam eden kazı çalışmaları bitmek üzere. Nisan başı gibi prefabrik montajları yapılacak. 2022 yılı sonunda Gülsan esnafımız artık yeni yerinde olacak" dedi.

 

Gülsan’ın taşınacağı Toybelen Sanayi Sitesi'nde ise yoğun bir çalışma hakim. İnşaatı hızla devam eden alanda yapılan kazı çalışmalarının yüzde 95 oranında bitirildiği belirtildi. Nisan ayı ile birlikte prefabrik montajlarının yapılacağı ifade edildi. 270 bin dönümlük rezerv alanın 700 dönümünde inşa edilecek Sanayi Sitesi'nde 100 metrekarelik 348, 200 metrekarelik 1178 dükkan olmak üzere toplamda 1526 dükkan ve 82 ticari birim yer alacak.

 

EN BÜYÜK SANAYİ DÖNÜŞÜM PROJELERİNDEN


Samsun'da uzun yıllardır konuşulup çare aranan Gülsan Sanayi Sitesi sorununu çözmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Toybelen’ de ki inşaatı bitirir bitirmez anında Gülsan' ı yıkıp orada Samsun'a yakışır bir meydan inşaa edeceğiz. İki açıdan da Samsun kazanmış oluyor. Birincisi Gülsan yıkılıp halkımızın güzel vakit geçireceği, camisi ile birlikte çok sayıda kültürel unsurun yer alacağı bir yer haline gelecek. İkincisi ise Samsun kendine yakışır modern yeni bir sanayi kazanmış olacak" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Toybelen, Sanayi, Sitesi, inşaatı, hız, kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');