Haber Detayı
13 Nisan 2022 - Çarşamba 16:39 Bu haber 260 kez okundu
 
Samsun Valiliği 19 Mayıs hazırlıklarına başladı
Bu yıl 103. yıl dönümünü kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine ilişkin hazırlıklar Samsun Valiliğinde görüşüldü.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Valiliği 19 Mayıs hazırlıklarına başladı

Samsun Valisi Doç. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ve ilgili kurum temsilcileri katıldı. 

 
Samsun Valisi Dağlı, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Milli Mücadelenin ilk adım şehri Samsun'umuzda coşkuyla kutlamak üzere hazırlıkları tüm kurumlarımızın iş birliğiyle büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurtuluş meşalesini yaktığı şehirde yaşıyor olmanın onurunu ve ayrıcalığını 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarıyla hep birlikte bir kez daha yaşayacağız. 

‘Sizin gibi gençlere malik oldukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeyi başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum’ diyerek gençliğe olan inancını ifade eden Atatürk’ün övgüsüne mazhar olan geleceğimizin teminatı gençlerimizin milli ve manevi değerlere sahip çıkan, dünyadaki gelişmelere ayak uyduran ve tüm enerjisini ülkesinin daha da gelişmesine harcayan birer hazine olarak gelecek kuşaklara daha müreffeh bir Türkiye bırakmak için başta bilim ve teknoloji olmak üzere her alanda hep ön saflarda yer alacağına yürekten inanıyoruz.


 Bu noktada, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızla ruh ve amaç bütünlüğü oluşturduğunu düşündüğümüz dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST2022’nin hazırlıklarına da hız veriyoruz. 19 Mayıs hazırlıklarıyla birlikte şehrimizin her yerinde hmeye başlayacağımız gençlik enerjisi ve heyecanı TEKNOFEST’le zirveye taşınacak. Gençlerimizin, önemli bir fırsat olan bu festivalde ortaya koyacakları projelerle de Atatürk’ün iltifatına layık olmaya gayret göstereceklerine eminiz.” dedi

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valiliği, 19, Mayıs, hazırlıklarına, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı