Haber Detayı
29 Temmuz 2021 - Perşembe 17:04 Bu haber 657 kez okundu
 
Samsun Valiliği’nden Çağrı! ‘Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma’
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun’da vatandaşlara çağrıda bulunarak silahla havaya rastgele ateş açmamalarını istedi.
YAŞAM Haberi
Samsun Valiliği’nden Çağrı! ‘Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma’

Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında 2020 ve 2021 yılları içerisinde silahla rastgele ateş etme olaylarında yorgun mermi düşmesi neticesinde meydana gelen 11 olayda;2 şahıs ölmüş, 7 şahıs yaralanmış, 2 ev ve 1 araçta maddi hasar meydana gelmişti.

 

21-28 Temmuz 2021 tarihleri arasında ise Jandarma sorumluluk alanında, 391 düğün merasimi yapılmış, bu düğünlerde görevlendirilen personel tarafından yapılan uygulama ve kontrollerde silahla rastgele ateş ederek vatandaşların huzur ve güvenliğini bozan 9 şahıs yakalanmış, bu olaylarda 8 tabanca ve 1 av tüfeği ele geçirildi.

 

 Bu olaylarla ilgili olarak 7 şahıs hakkında ‘genel güvenliği tehlikeye sokma ve 6136 sayılı Kanuna muhalefet, 2 şahıs hakkında ise‘silahla yaralama’ suçundan adli işlem yapıldı.

 

Vatandaşları mutlu günlerini hüzünlü bir güne çevirmemesi için çevreye silahla rastgele ateş ederek hem kendilerinin hem de düğüne gelen misafirlerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmamaları gerektiğini hatırlatan Samsun Valisi  Doç. Dr. ZülkifDağlı, tüm vatandaşlarımızı kurallara uymaya davet ederek “Havaya atılan her mermi çekirdeğinin mutlaka yere düşeceği ve düştüğü yerde de her hangi bir canlı veya cansız varlığa isabet edebileceği unutulmamalıdır.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

   

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valiliği’nden, Çağrı!, ‘Mutluluğa, Kurşun, Sıkma, Geleceği, Karartma’,
Yorumlar
Haber Yazılımı