Haber Detayı
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 14:31 Bu haber 220 kez okundu
 
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI: Bayramlar, millet olma şuurunun kuvvetlendiği önemli ve özel günlerdir!
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI Kurban bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında Bayramların, millet olma şuurunun kuvvetlendiği önemli ve özel günler olduğunu söyledi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Valisi  Doç. Dr. Zülkif DAĞLI: Bayramlar, millet olma şuurunun kuvvetlendiği önemli ve özel günlerdir!

Dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

"Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı Kurban Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz.

 

        Bayramlar; sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin ve dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı, birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç, neşe ve coşkunun buluştuğu, karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttuğu, milli, manevi ve dini duyguların sevgi ve barışla harmanlandığı, “millet olma şuurunun” kuvvetlendiği önemli ve özel günlerdir.

 

Bayramların anlamı, güzelliği ve değeri, sadece bayram günleriyle sınırlı tutulmamalı, hayatın her döneminde hatırlanmalıdır. Bayramlarda dargınlıklar ve kırgınlıklar unutulmalı, birlik ve dayanışma artırılmalıdır.

 

Geçmişinden gururla bahsedilen güçlü medeniyet anlayışına sahip bir milletin fertleri olarak, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bayramlarımızın huzur ve coşku içerisinde geçmesi en büyük arzumuzdur.

 

Bayram sevincimizin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için vatandaşlarımızın trafikte daha dikkatli olmalarını ve kurallara uymalarını özellikle istirham ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Samsun halkımız olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, her gününüzün bayram coşkusu ve mutluluğu içinde sevdiklerinizle birlikte geçmesini diler; selam, sevgi ve saygılarımı sunarım."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Valisi, , Doç., Dr., Zülkif, DAĞLI:, Bayramlar,, millet, olma, şuurunun, kuvvetlendiği, önemli, ve, özel, günlerdir!,
Yorumlar
Haber Yazılımı