Haber Detayı
09 Mayıs 2022 - Pazartesi 19:13 Bu haber 370 kez okundu
 
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’dan ‘Vakıf Haftası’ Kutlama Mesajı
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI ‘Vakıf Haftası’ nedeniyle bir Kutlama Mesajı yayımladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’dan ‘Vakıf Haftası’ Kutlama Mesajı

Vali Dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi:

" Vakıf kültürünün daha iyi anlaşılmasını sağlayarak gelecek kuşaklara aktarılması, yardımlaşma ve dayanışmanın önemine dikkat çekilmesi ve bu konularda toplumsal farkındalık oluşturulması amacı ile her yıl mayıs ayının ikinci haftası ülkemizde çeşitli faaliyetlerle “Vakıf Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Vakıflar, tarih boyunca topluma yardım etme çabası içerisinde birçok hizmeti gerçekleştiren, sosyal dayanışma ruhunun kurumsal bir göstergesi olan, şefkat, merhamet ve yardımlaşmayı en güzel şekilde hayata geçiren müesseselerdir.

Bu anlamda vakıflar, devletin üzerine düşen sorumlulukları paylaşarak sosyal devlet anlayışının gerçekleşmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Yüzyıllardır yüce milletimize toplumsal, kültürel, ekonomik alanlarda türlü hizmetler sunan ve temelinde hayır duygusu ile insanlık sevgisi yatan vakıflarımızı gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatarak tanıtmalı, onlara vakıf bilincini aşılamalıyız.

Bugün ilimizde de çok önemli vakıf eserleri bulunmaktadır. Rahmet ve minnetle andığımız aziz ecdadımızdan yadigâr kalan bu vakıf eserlerini korumak, geliştirmek ve bu eserlere yenilerini eklemek hepimizin ortak sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle vakıf bilincinin geliştirilip yaygınlaştırılmasında önemli katkıları olan Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ile fazilet ve hayırseverlik timsali aziz milletimizin Vakıf Haftası'nı kutlar, vakıf hizmetlerinin yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür eder, vakıf anlayışı ve geleneğinin ilelebet sürmesini temenni ederim."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valisi, Doç., Dr., Zülkif, DAĞLI’dan, ‘Vakıf, Haftası’, Kutlama, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı