Haber Detayı
03 Aralık 2021 - Cuma 15:04 Bu haber 198 kez okundu
 
Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif DAĞLI’dan ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı
Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif DAĞLI, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nedeniyle bir mesaj yayımladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif DAĞLI’dan ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

Vali, Dağlı mesajında şunları söyledi:
 
" Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen, engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalığın artırılarak engellilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesini ve hayat kalitelerinin artırılmasını hedefleyen Dünya Engelliler Günü, engelli bireylerin hakları ve onlara karşı sorumluluklarımızın hatırlanması açısından oldukça özel bir gündür.
 
Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren kriterlerin en önemlilerinden biri de ülkelerin engelli vatandaşlarına ve onların ailelerine sağladığı imkanlar ve destek hizmetidir. Engelli bireyler ile onların ailelerine sağlanan bu hizmetlerin niteliği ve yaygınlığı, engelli vatandaşlarımızın üretkenliğine katkı sunacaktır.
 
Sosyal devlet anlayışıyla gerekli önlem ve kararların alınması, engelli vatandaşlarımızın hayatlarında büyük kolaylıklar oluşturacak ve kamusal alanda daha fazla var olmalarını sağlayacaktır.  Bu hedef doğrultusunda ve her bireyin bir engelli adayı olduğu bilinciyle hareket ederek ilimizin engelli dostu bir şehir olması noktasındaki kararlılığımızı sürdürmekte ve çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
 
Bu duygularla yaşamın her anında hatırlanması gereken engelli kardeşlerimizin, toplumsal hassasiyet ve duyarlılığın artmasına vesile olacağına inandığımız 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor; mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valisi, Doç.Dr., Zülkif, DAĞLI’dan, ‘3, Aralık, Dünya, Engelliler, Günü’, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');