Haber Detayı
05 Nisan 2022 - Salı 13:31 Bu haber 278 kez okundu
 
Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ Mesajı
Samsun Valisi Zülkif Dağlı, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ Mesajı

Vali dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Toplumların huzurlu ve güvenli bir ortamda hayatlarını devam ettirebilmeleri için gerekli olan temel şartlardan birisi de adaletin sağlanmasıdır. Kurumlarımız ve vatandaşlarımız adına bu görevi hassasiyetle yerine getiren avukatlarımız; toplumda hukuka, eşitliğe ve adalete duyulan güvenin en yüksek düzeyde teşekkül etmesinde ve özgürlüklerin hukuk önünde adaletli kullanılmasında mühim bir yere sahiptir.

Hukuk sisteminin önemli unsurlarından biri olan avukatlık müessesesi; güçlü, itibarlı ve ilkeli duruşuyla adaletin tecellisine önemli derecede katkıda bulunmaktadır. Bireyleri, hakları konusunda bilgilendiren, yönlendiren, haklarının korunması ve kullanılmasında onlara yardımcı olan avukatlar; hukuksal ilişkilerin yürütülmesinde, kamu vicdanının ve adaletin yerine getirilmesinde ehemmiyetli bir görev üstlenerek adalete duyulan güveni artırmaktadır.

Hukukun üstünlüğü çerçevesinde, hakkaniyetli bir şekilde önemli bir kamu görevini ifa eden avukatlarımız; vatandaşların devlete olan güvenlerinin pekiştirilmesi ve devlet-vatandaş ilişkilerinin düzenlenmesi konularında da önemli bir yere sahiptir.

        Bu duygu ve düşüncelerle; adalet sistemimizin temel unsuru ve hak arayışımızın en önemli vesilesi olan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valisi, Zülkif, Dağlı’dan, ‘5, Nisan, Avukatlar, Günü’, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı