Haber Detayı
30 Ağustos 2018 - Perşembe 14:00 Bu haber 1857 kez okundu
 
Samsunlu emekliler milletvekillerine mektup yolladı
DİSK'e bağlı Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Samsun Şubesi üyeleri, ülkemizde uygulanan ekonomi politikaları ile ilgili olarak milletvekillerine mektup yolladı.
EKONOMİ Haberi
Samsunlu emekliler milletvekillerine mektup yolladı

PTT Çiftlik Postanesi önünde düzenlenen mektupp yollana eylemine sendika üyelerinin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

 


Eylemde bir basın açıklaması yapan  Emekli-Sen Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın, " Ülkemiz hızla ekonomik bir krize gitmektedir. Siyasi iktidar seçim öncesinde böyle bir riski göze alamadığı için seçimleri 1,5 yıl öne aldı. Şimdi hem yıllardır uygulanan ranta ve faize yönelik yanlış ekonomik uygulamaların hem de seçim ekonomisiyle ülke kaynaklarının har vurulup harman savrulmasının sonuçlarını ciddi bir ekonomik kriz olarak yaşıyoruz.  Siyasi iktidar bunu ABD ile yaşanan papaz krizi olarak göstermeye çalışsa da biz biliyoruz ki bu kriz aslında tek adam yönetiminin kaçınılmaz sonucudur" dedi.

 

HALKIMIZ SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ MECLİSTEN BEKLİYOR


TBMM'nin bu kötü gidişe seyirci kaldığını ifade eden Tacettin Aydın, "Son dönemde ülkede yüzde 40 devalüasyon gerçekleşmiştir. 24 Haziran'da 600 milletvekili ile oluşan TBMM, ekonomideki bu kötü gidişe seyirci kalmaktadır. Halkımız sorunların çözümünü Meclis'ten beklemektedir. TBMM'nin ekonomik krize ve dış politikada yaşanan tıkanıklığa seyirci kalması hem halkımızın beklentileri ile çelişmekte hem de TBMM'nin itibarını zedelemektedir.

TBMM tatil modundan çıkarak, olağanüstü toplanmalı ve sorunlara çözüm bulmalıdır. Biz Emekli-Sen olarak TBMM'yi sorunlara çözüm bulması için göreve davet ediyoruz. Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin başkanvekillerine talebimizin yere aldığı mektupları faks yoluyla ileteceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsunlu, emekliler, milletvekillerine, mektup, yolladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı