Haber Detayı
21 Eylül 2021 - Salı 15:30 Bu haber 481 kez okundu
 
Sel Bölgesinde Görevli Çalışanlara Teşekkür Belgesi
Samsun İl Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısı, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde gerçekleştirildi.
YEREL YÖNETİM Haberi
 Sel Bölgesinde Görevli Çalışanlara Teşekkür Belgesi

 
İl Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısının ardından, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu tarafından Batı Karadeniz'de meydana gelen sel afetinde devlet-millet dayanışmasının en güzel örneğini sergileyerek yaraların elbirliği ile sarılması için bölgede fedakârca çalışmalar yürüten kurumları çalışanlarına gönderilen Teşekkür Belgeleri, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı tarafından kurum yöneticilerine verildi.
 
Toplantıda, afet ve acil durumlara ilişkin İl Afet Müdahale Planında yer alan 26 Çalışma Grubuna ait görev ve sorumluluklar tek tek değerlendirilerek Batı Karadeniz’de Ağustos ayı içerisinde meydana gelen sel afetinde 3 hafta süreyle Sinop ili Ayancık İlçesindeki çalışmaları koordine etmek üzere görev yapan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ile ülkemizde son dönemde görülen afetlerde görevli kurum yöneticileri tecrübe paylaşımında bulundu. 
 
Meydana gelen afetlerde öncelikle can kaybının yaşanmaması için ilk saatlerin çok  önemli olduğunu vurgulayarak bu süreçte gerek kamu görevlilerimizin gerekse vatandaşlarımızın stresten uzak bir şekilde doğru davranış sergilemesinin üzerinde durulması gereken hassas bir konu olduğuna dikkat çeken Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışlar konusunda Afet Farkındalık Eğitimleri ile tüm toplumumuzu bilinçlendirmek durumundayız. Ayrıca vatandaşlarımız eğitimleri alarak Afad Gönüllüsü olabilirler. Her türlü afete karşı hem devlet hem de vatandaş olarak hazırlıklı olmak zorundayız.” dedi.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Sel, Bölgesinde, Görevli, Çalışanlara, Teşekkür, Belgesi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı