Haber Detayı
12 Mayıs 2022 - Perşembe 13:04 Bu haber 299 kez okundu
 
Tarıma destek 10 kat arttı
Samsun Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığa olan desteğini 10 kat artırdı.
EKONOMİ Haberi
Tarıma destek 10 kat arttı

 

 Başkan Mustafa Demir, “Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığımızı güçlendirdik. Bütçemizi 2-3 yıl öncesinin 10 katı artırdık” dedi.

Sebze ve meyve üretimi noktasında Türkiye'de ilk sıralarda yer alan Samsun, bu alandaki ihracatta da isminden söz ettiriyor. Kırsalda yapılan yollar buna paralel tarım ürünlerinin kente ulaşımının kolaylaşması bu gelişime katkı sağlıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi tarım ve hayvancılığa sağladığı desteklerle de dikkat çekiyor. Arıcılıktan, büyükbaş hayvancılığa, fide ve tohum dağıtımından tesis kurulması desteğine kadar her konuda çiftçinin yanında yer alıyor.

ÜRETİME YÖNELİK HER TÜRLÜ FAALİYET DESTEKLENİYOR
Tarımın çok önemli olduğuna dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şunları söyledi:

“Pandemiden sonra kuzeyde savaş var. Gıda maddelerinin üretiminin önemine bir kez daha farkına vardık. Her şey olmadan yaşarsınız ama gıda olmadan yaşayamazsınız. Bu konuda da Samsun, Türkiye‘nin sebze-meyve, tarımsal-hayvansal üretiminde Türkiye’nin ikinci büyük havzası. Biz bununla ilgili de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığımızı güçlendirdik. Bütçemizi 2-3 yıl öncesinin 10 katı artırdık. Kırsalda vatandaşlarımızın üretime yönelik faaliyetlerini destekliyoruz.”

"TARIMSAL ÜRETİM NOKTASINDA TESİS YAPILMASINA DA DESTEK VERİYORUZ"

Başkan Demir, fidan, tohum, gübre desteğinin yanında üretim tesisine de destek verdiklerini dile getirerek şöyle konuştu:

“Tarım Bakanlığımızla koordineli çalışıyoruz. İl Tarım Müdürlüğünün çalışmalarına da destek veriyoruz. Samsun meyve sebze ihracatındaki payını giderek artırıyor. Buna belediye olarak da katkı sağlıyoruz.”

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Tarıma, destek, 10, kat, arttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı