Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 19:00 Bu haber 2005 kez okundu
 
Tekkeköy Belediyesi Hanımlar Konaklarında kurslara yoğun ilgi
Tekkeköy Belediyesi tarafından yapılan Hanımlar Konaklarında açılan kurslara kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.
EĞİTİM Haberi
Tekkeköy Belediyesi Hanımlar Konaklarında kurslara yoğun ilgi

Hanımlar Konakları ve Eğitim Kültür Merkezlerinin önemini değinen Başkan Togar, “İlçemizin her bölgesine bayanlara özel hanımlar konakları ile donattık. Çünkü ailenin merkezi annedir ve her anne bir kadındır. Geleceği şekillendiren de çocuklarını en iyi şekilde hazırlayan ilk öğretmende annedir. Bizlerde bu bilinçle bayanlar için her şeyin en iyisini en güzelini yapmaya çalıştık” dedi.

Togar’dan Kursiyerlere Ziyaret

Kurs merkezlerindeki çalışmaları yerinde takip eden Togar, “Bugün eşim Yasemin Togar ile birlikte ilçemize kazandırmış olduğumuz Karadeniz’deki ilk ve tek olan Haymeana Hanımlar Konağımız, Zübeyde Hanım Hanımlar Konağımız ve Tekkeköy Eğitim Kültür Merkezimizde her alanda eğitimler ve aktivitelerden yararlanan bayanları ziyaret ederek, otaya koymuş oldukları el emeği göz nuru ürünleri bir kez daha görme fırsatı bulduk. Yapmış olduğumuz projelerin aktif bir şekilde kullanılması ve güzel işlerin ortaya çıkması bizleri bir kez daha mutlu etti.

Dört katlı olarak inşa ettiğimiz ve bayanların hizmetine sunduğumuz hanımlar konaklarımızda spor, eğitimler, el beceri ve meslek edindirme kursları ile bayanların her türlü aktivite ve etkinliklerinde faal bir şekilde ücretsiz yararlanıyor. Hanımlar burada günün yorgunluğunu ve stresini atmanın yanında ev ekonomisine de katkı sağlıyorlar. Ayrıca bayanlar kurs ve eğitimler yararlanırken çocukları da kurs merkezlerimizin içerisinde bulunan sıbyan mektebi ve kreşte hem eğlenip hem de öğreniyorlar. Hanım kardeşlerimizden takdir görmek ve projelerimizin aktif bir şekilde her kesim tarafından kullanılması doğru hizmetlere imza attığımızı bir kez daha gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Tekkeköy, Belediyesi, Hanımlar, Konaklarında, kurslara, yoğun, ilgi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı