Haber Detayı
20 Ocak 2022 - Perşembe 16:18 Bu haber 857 kez okundu
 
Tekkeköy’de Spor Alanlarının Ve Tesislerinin Sayısı Arttı
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçedeki spor alanı ve tesis sayısının ihtiyaçları karşılayacak düzeyde artırıldığını söyledi.
SPOR Haberi
Tekkeköy’de Spor Alanlarının Ve Tesislerinin Sayısı Arttı

Sporun bireye ve gençlere olumlu etki sağladığını belirten  Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Spor sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Sağlığın yanında özellikle evlatlarımızın ve gençlerimizin boş vakitlerini sportif aktivitelerle geçirmelerini sağlamak onların çevrenin olumsuz ortam ve koşullarından uzak durmaları noktasında önemli bir adımdır.

 

 Hem sağlık için hem de olumsuz çevresel etkenlerden uzak durmak için bu kadar büyük bir önem arz eden spor ve sportif faaliyetler için bizlerde elimizden gelenin en iyisini yaparak ilçemizdeki spor tesisi ve spor alanının sayısını göreve geldiğimiz ilk günden itibaren beş kat arttırdık” dedi.

HER MAHALLEYE SPOR TESİSİ

Tekkeköy’de spor tesisi ve spor alanı olmayan mahalle kalmayacağını ifade eden  BaşkanTogar, “programlarımız dahilinde iki yıl içerisinde spor tesisi veya spor alanı olmayan mahallemiz kalmayacak. Merkez mahallelerimizin yanında kırsal mahallelerimizde de tamamlamış olduğumuz suni çim halı sahalarımızda yavrularımız, gençlerimiz ve mahalle sakinlerimiz farklı alanlarda faaliyetler yürütmesini sağladık.

 

Yine ülkemizin geleceği için örnek evlatlarımızın yetiştirildiği Tekkeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulumuzun bahçesine okul saatlerinde öğrencilerimizin, hafta sonları mahallemizin tüm gençlerinin kullanabileceği örnek bir spor tesisi daha kazandırarak hizmete sunduk. Tüm spor yatırımlarımızda desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Tekkeköy’de, Spor, Alanlarının, Ve, Tesislerinin, Sayısı, Arttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı