Haber Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 18:23 Bu haber 2251 kez okundu
 
Terme’de elektrik hatları yerin altına iniyor
Terme’de YEDAŞ ile yürütülen enerji nakil hatlarının yer altına alınma çalışmaları devam ediyor.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Terme’de elektrik hatları yerin altına iniyor

Çalışmaları  yerinde inceleyen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Elektrik hatlarını yer altına alarak hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz, hem olası tehlikeleri bertaraf ediyoruz. İlçenin tamamını ele alan çalışmalarımızla geleceğe miras bir ilçe bırakma amacındayız.” dedi.

Terme halkına sağlıklı ve kaliteli yaşam ortamları sunmayı amaçlayan Terme Belediyesi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İlçede geniş kapsamlı bir altyapı seferberliği çalışmalarına devam edilirken, güvenli ve sağlıklı enerji altyapısı anlamında ilklere imza atılıyor.

ALT YAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLECEK

Enerji verimliliği ve sürekliliğinin sağlanması için bu tür çalışmaların yapıldığını belirten Başkan Şenol Kul, “Elektrik direkleri görsel olarak bir kirlilik oluşturuyor hem de tehlike arz ediyor. Gelişen ve değişen dünyaya ilçelerimizi hazırlamak, teknolojik gelişime uyum sağlamak, ilçelerimizi buna göre tasarımlamak vazifemiz. Fiskobirlik Caddesi ve bağlantılı sokaklarında planlanan çalışmalar tamamlanmak üzere. Bu cadde ve sokaklarımızda yağmurlama hattının da yenilenmesi gerekiyor. Alt yapı çalışmaları tamamlanan bölgelerde üst yapı çalışmalarına hemen başlayacağız. Bu süreçte oluşabilecek olumsuzluk ve rahatsızlıklardan dolayın hemşerilerimizden özür diliyoruz” dedi.

TARİHİ YATIRIM SEFERBERLİĞİ

Tarihinin en büyük alt yapı yenileme seferberliğinin başladığı Terme’de geçmişe dönük sorunların tek tek çözüme kavuşturulduğunu ifade eden Başkan Kul: “İlçenin tamamını ele alan çalışmalarımızla geleceğe miras bir ilçe bırakma amacındayız. Gördük ki altyapı anlamında yıllanmış sorunlar ile karşı karşıyayız. Ama çok şükür çözümü noktasında büyük çalışmalar yapıyoruz. Terme’yi kaliteli, modern ve estetik görünümlü bir ilçe haline getirmek için çalışmalarımız hız kesmeden sürecek.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda Başkan Kul, Terme'de tamamlanan ve projelendirilen YEDAŞ çalışmalarından dolayı kurum yetkililerine Terme halkı adına teşekkür etti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Terme’de, elektrik, hatları, yerin, altına, iniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı