Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 13:15 Bu haber 2425 kez okundu
 
Terme’de karla mücadele başladı
Terme Belediyesi, ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sonrası vatandaşların mağdur olmaması için karla mücadele çalışması başlattı.
YAŞAM Haberi
Terme’de karla mücadele başladı

Başkan Kul, “Kar yağışının ulaşımı engellememesi için çalışıyoruz” dedi.

Samsun’un Terme ilçesinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sonrası vatandaşların mağdur olmaması için çalışma başlatan Terme Belediyesi ekipleri, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordineli bir şekilde karla mücadele çalışmaları gerçekleştiriyor.

Terme Belediyesi Fen ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı 100 personel, 3 greyder, 4 bekoloder, 1 adet mini yükleyici, 1 adet tuzlama, 1 karla mücadele aracı ve 10 adet kamyon yüksek mahallelerde yolların kapanmaması için hummalı bir çalışma yürütüyor.

BEREKET YAĞIYOR

Terme Belediyesi olarak karla mücadele konusunda ekiplerin, mesai gözetmeksizin daima hazırlıkta olduğunu ifade eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Uzun zamandan beri arzu ettiğimiz bir yağıştı. İnşallah devamını temenni ediyoruz. Biz kar yağışından dolayı herhangi bir şikâyette bulunmuyoruz. Şükürler olsun bereket yağıyor.  Duamız kar yağışının devam etmesi. Biz de zevkle olumsuzluk yaşanmaması için çalışacağız” diye konuştu.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Terme Belediyesi’nin sokak hayvanlarına karşı daima duyarlı olduğunu sözlerine ekleyen Kul, "Şehrimizde yağan kar yağışı nedeniyle sokak hayvanları yiyecek bulmakta zorlanacağını düşünerek yemleme faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Yapılan iş gerçekten toplumsal ve vicdani bir hizmet. İmkânlar ölçüsünde sokak hayvanları için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Sahipsiz hayvanlara yönelik kışın yaptığımız bu yemleme çalışmaları hayvanlar için hayati öneme sahip. Bireysel olarak da hepimiz bu konuda duyarlılık göstermeli ve soframızdan arta kalan ekmekleri ve yemekleri çöpe atmak yerine sokak hayvanlarına ayırmalıyız” şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Terme’de, karla, mücadele, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı