Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 09:56 Bu haber 2782 kez okundu
 
Tufan Akcagöz Vali ve Rektör'e OMTEL ve Ladik Kayak Merkezi'ni sordu
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan Akdağ Kayak Merkezinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından yapılan iki otelin de kapalı olmasını gündeme taşıdı.
YAŞAM Haberi
Tufan Akcagöz Vali ve Rektör'e OMTEL ve Ladik Kayak Merkezi'ni  sordu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan otel inşaatının yaklaşık 5 yıldır sürdüğünü hatırlatan Akcagöz, OMÜ’ye ait otele ise hiç bir vatandaşın alınmadığını iddia etti. 

Kamuoyuna yansıyan, ‘Üniversitenin, Akdağ Kayak Merkezinde bulunan otelinin bakımsızlık nedeni ile tadilattan geçirildiği ve bunun için de yüksek meblağlarda harcama yapıldığı’ iddialarını da OMÜ Rektörü Prof.Dr.Sait Bilgiç’e soran Akcagöz, şöyle konuştu: “Ladik, kış turizmi için canlanmasını arzu ettiğimiz bir bölge. Her geçen sene, insanların bu bölgemize olan ilgisinin arttığını görmek, bize heyecan veriyor. Ancak, alt yapı sorununu çözmezseniz ve insanlar geldikleri bu bölgeden memnun ayrılmazsa, turistik açıdan gelenler mağdur edilirse, bunun sorumluluğu ağır olur.

O nedenle, memnuniyet oldukça önemlidir. Ladik kayak merkezindeki tesisler yeterli mi, yetersiz mi, önce bunu masaya yatırmak gerekir. Görünen o ki, mevcut tesisler, vatandaşın ihtiyacını karışlayacak kapasitede değildir. O halde, neden hala arzu edilen iyileştirme yapılmıyor diye sormak zorundayız. Bakanlığa ait bir otel var ve ne zaman biteceği, ne zaman hizmete açılacağı belli değil. Tek bir otelin vereceği hizmetle bu iş yürür mü? Ladik Akdağ kayak merkezi, bölgenin gözdesi olabilir. Bunun için çaba sarfetmek gerekir. Ancak böyle bir çabanın olmadığını görüyoruz. dedi.

OMTEL KAMU PERSONELİNE Mİ TAHSİS EDİLDİ, LADİK KAYAK MERKEZİ'NİN HALİ NE OLACAK ? 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın  kış uykusunda olduğunu belirten Akcagöz, "  Bir de Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne ait bir otel var ki, var mı yok mu belli değil. Şu ana dek kimin kullandığı, kimin yararlandığı belli değil. OMÜ’ye ait bu otelin, sadece kamu personeline tahsis edildiği söyleniyor. Doğru mu değil mi, Rektör Bilgiç’e sormak isterim. Hakikaten, OMÜ’ye ait bu oteli, personele mi tahsis ettiniz? Vatandaşın kullanımına kapalı olan bu otelin, ciddi bir tadilattan da geçtiği söyleniyor.

Demek ki faal bir yapı. O halde, tam sezonun ortasındayız ve Samsun ve bölge halkı adına sormak istiyorum. Ne olacak bu Ladik kayak merkezinin hali? Samsun Valiliği, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü; lütfen bu konuya duyarsız kalmasınlar. Böyle olursa, inanın Samsun kaybediyor. Buna izin vermeyin, Samsun’a yazık etmeyin. “ 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Tufan, Akcagöz, Vali, ve, Rektör'e, OMTEL, ve, Ladik, Kayak, Merkezi'ni, , sordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı