Haber Detayı
30 Kasım 2021 - Salı 15:04 Bu haber 1456 kez okundu
 
Türk Sağlık Sen Eski Başkanı Çakmak'tan Anlamlı Veda Mesajı:
SİVİL TOPLUM Haberi
Türk Sağlık Sen Eski Başkanı Çakmak'tan Anlamlı Veda Mesajı:


MHP'nin baskısı nedeniyle Türk Sağlık Sen SamsunŞube Kongresi'nde aday olamayan eski başkan Erdoğan Çakmak anlamlı bir veda mesajı yayımladı.

Erdoğan Çakmak Kişisel Sosyal medya hesabından yayımladığı veda mesajında şu ifadelere yer verdi:

 "Yaklaşık sekiz yıldır bir gün dahi heyecanımı kaybetmeden sürdürdüğüm Başkanlık görevim dün itibariyle nihayete ermiştir. Kimi geceler 112 lerde çayınıza şeker olduk kimi geceler acillerde yoğun bakımlarda çorbanıza tuz . Abi olduk kardeş olduk arkadaş olduk ..

Benim için yaşam tarzı haline gelen (her gün alanda ailemin bir parçası olarak gördüğüm kardeşlerimle birlikte olmak) bu ziyaretleri ve ailemin ferdi olarak gördüğüm sizleri çok özleyeceğimden adım gibi  eminim.

 

İnsanın severek ve hakkını vererek yaptığı işten kopartılarak ayrılması (BENİM Kİ TAMAMEN İSTEĞİM DIŞINDA VE ANTİDEMOKRATİK BİR ŞEKİLDE OLMUŞTUR)işini severek yapan birisi için verilebilecek cezaların en büyüğü olsa gerek….


Arkadaşlar , son güne kadar seçime girebilmek adına git geller yaşadım lakin Konfederasyonumuza bağlı Eğitim kolumuzun başkanı kardeşim Levent Kuruoğlu’nun yaşadıkları gerekse bize yapılan dayatmalar neticesinde bu yapı altında sendikal faaliyetlerde bulunma olasılığım kalmadığı gerçeğiyle yüzleşmiş oldum.


Bizler , Samsun’da siyasi görüş ayırt etmeksizin tüm görüşten insanları aynı potada eritip herkesin takdir ettiği ve imrendiği aile ortamına hep birlikte kavuşturmuştuk . Alanda bizimle karşılaşan herkesinde şahit olduğu bir söylemimiz vardı.

”Çalışanın özlük haklarının ve yapılan haksızlıkların takipçisiyiz . siyasetin arka  bahçesi olmadık olmayacağız .”Maalesef ki geldiğimiz noktada adalet ve liyakat esasları gözardı edilerek Sendikamız dizayn edilmek suretiyle benimsediğimiz ilkelerden uzaklaştırılmıştır.


Eşim ve çocuklarımın zamanımdan çalarak büyütüp bu günlere getirdiğimiz yapının liderleri(!) tarafından onere edici hiç bir (gerek telefon gerekse yüz yüze) söz ve davranışla karşılaşmadığımı da üzülerek ifade etmek istiyorum.


Geçmişte olduğu gibi bu zorlu günümüzde de yanımızda olan üye ,temsilci ve yönetici bazında tüm arkadaşlarıma Şükranlarımı arz ediyor haklarınızı helal etmenizi rica ediyorum.Benim de hakkım varsa  HELAL OLSUN….
ALLAH ‘A EMANET OLUN…"

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Türk, Sağlık, Sen, Eski, Başkanı, Çakmak'tan, Anlamlı, Veda, Mesajı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı