Haber Detayı
17 Haziran 2021 - Perşembe 11:14 Bu haber 899 kez okundu
 
TÜRSAB Orta Karadeniz BTK'dan Başkan Demir'e Teşekkür Plaketi
TÜRSAB Orta Karadeniz BTK Başkanı Yılmaz Uzunlar, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Denir'e teşekkür plaketi verdi.
TURİZM Haberi
TÜRSAB Orta Karadeniz BTK'dan Başkan Demir'e Teşekkür Plaketi

Samsun Büyükşehir Belediyesi,  Samsun'a gelen tur otobüslerinin Şehir Merkezinde ve Atatürk Anıtı yakınlarında park yeri bulamaması sorununu Cumhuriyet Meydanı Kurtuluş Yolu önünde bir park alanı tahsis ederek çözmüştü.

 

Bu uygulamanın ardından TÜRSAB Orta Karadeniz BTK Başkanı Yılmaz Uzunlar, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i ziyaret ederek TÜRSAB adına teşekkür plaketi verdi.

 

Yılmaz Uzunlar, "Samsun,  turizm olanakları açısından mükemmel özelliklere sahip bir kentimiz. Ancak altyapı ve tanıtım sorunları nedeniyle bir türlü beklediğimiz ivmeyi yakalayamadık. Turizmin gelişmesi ve altyapı adına belediyelerimize önemli görevler düşüyor.Zaman içerisinde işbirliği ve ortak akıl ile bu sorunların çözüleceğine inanıyoruz.

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir'in de son dönemlerde turizm adına yaptığı çalışmaları takdirle izliyoruz. özellikle Tur otobüslerinin Atatürk Anıtı yakınlarında park yeri bulamaması sorunu kanayan bir yara olarak devam ediyordu. Başkan Demir, çok önemli bir merkezi yerde bu sorunumuzu çözerek, Samsun'a gelen ve Samsun'dan geçen tur otobüsleri ve turistlerin kalma sürelerinin uzatılmasına ve tanıtıma katkı sağlayacak önemli bir uygulamayı hayata geçirdi.

 

Kendisine turizm ile ilgili çalışmaları ve bu sorunun çzöümüne katkı verdiği için teşekkür plaketi takdim ettik." dedi.

 

Yılmaz Uzunlar Başkan Demir'în Samsun turizminin gelişmesi için Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarının sürdüğünü ve bu çalışmalarla katkıların ilerleyen süreçte artarak devam edeceğini söylediğini de sözlerine ekledi.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: TÜRSAB, Orta, Karadeniz, BTK'dan, Başkan, Demir'e, Teşekkür, Plaketi,
Yorumlar
Haber Yazılımı