Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 19:08 Bu haber 4486 kez okundu
 
Uluslararası Sürdürülebilir Şehircilik Konferansı Samsun’da yapılacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ‘Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Ortaklık Projesi’ kapsamında düzenlenen ‘Ulusal Sürdürülebilir Şehircilik Konferansı’ 2 Aralık Pazartesi günü Samsun’da başlayacak.
DÜNYA Haberi
Uluslararası Sürdürülebilir Şehircilik Konferansı Samsun’da yapılacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi,  Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında 15 Ocak tarihinden itibaren yürüttüğü ’Sürdürülebilir Bir Gelecek için Ortaklık’ projesi, çalışmalarına devam ediyor.

 

Bu kapsamda düzenlenen Ulusal Sürdürülebilir Şehircilik Toplantısı, 2-3 Aralık 2019 tarihlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilecek. AB Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçisi Christian BERGER’in katılımıyla gerçekleştirilecek olan konferansta ‘akıllı şehir, kentsel dönüşüm, çevre ve iklim değişikliği’ konuları konuşulacak.

 

2 gün sürecek olan konferansın ilk gününde sürdürülebilir şehirler başlığı altında sunumlar gerçekleştirilecek. İkinci gün ise ‘Sürdürülebilir Ortaklık’ başlığı altında yurtdışından gelen kurumlarla Samsun ve Türkiye’nin çeşitli kurumlarından katılan uzmanların fikir alışverişi yapabilecekleri ve ileriye dönük yeni proje fikirleri gerçekleştirebileceği ortam sağlamak amacıyla yuvarlak masa çalışmaları yapılacak.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Uluslararası, Sürdürülebilir, Şehircilik, Konferansı, Samsun’da, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı