Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 15:04 Bu haber 749 kez okundu
 
Uluslararası Tıp Konferansı’na Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi damga vurdu
11 Ülke, 22 Üniversiteden 32 konuşmacının katıldığı Uluslararası Tıp Kongresi’ne Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Ahmet Şen Başkanlık Yaptı, organizasyonun düzenlenmesinde EAH’ta Uzm. Dr. Kenan Demir görev aldı.
SAĞLIK Haberi
Uluslararası Tıp Konferansı’na Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi damga vurdu

 8-9 Mayıs tarihleri arasında Onlıne olarak gerçekleştirilen Uluslararası Geleceğin Tıbbı Kongresi’nin   Başkanlıklarını Prof. Dr. Bahar Uslu (Quinnipiac University/USA) ve Doç. Dr. Ahmet Şen (SBÜ Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi) yaptı.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Histoloji uzmanı Uzm. Dr. Kenan Demir de organizasyonun düzenlenmesinde görev aldı.

 

Uluslararası Geleceğin Tıbbı Kongresi (İnternational Congress of Future Medical Pioneers ICOFMEP) 8-9 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

.

 

11 ülkeden 21 farklı üniversiteden 32 konuşmacının katılım sağladığı  Organizasyonun düzenlenmesinde Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Histoloji uzmanı Uzm. Dr. Kenan Demir ve Anadolu Üniversitesinden Doç. Dr. Enes Emre Başar görev aldılar.

 

İki gün boyunca embriyolojinin etik ve yasal düzenlemeleri, yardımcı üreme tekniklerindeki (ÜYTE) gelişmeler, hücre tedavileri, gen tedavileri, doku bankacılığı, yapay zeka ve innovatif gelişmeler hakkında çok sayıda oturum düzenlendi. Oturumlarda 11 ülkeden 21 farklı üniversiteden 32 konuşmacı görev aldı. Konuşmalarda yapay zeka, bilgisayar tekniklerinin tıbbın geleceğindeki yeri, doku ve hücre çalışmalarının mevcut konumu ve gelecekteki beklentiler klinisyen, mühendis ve ilgili farklı branşlarla tartışıldı. Ayrıca yaklaşık 100 civarında katılımcı da sözlü bildirileri ile kongreye katıldı.

 

Kongre ile Dünyada sadece ülkemizde uygulanmakta olan İVF yöntemlerinin uzman hekimlerce uygulanması ve yürütülmesi de bir model olarak tanıtılmaya çalışıldı. Toplantıya katılan Sağlık Bakanlığı ÜYTE Daire Başkanı Dr. Fatih Kaciroğlu’da bakanlık uygulamaları ve planlamalarından bahsetti.

 

Kongrenin sonuç bildirgesinin önümüzdeki günlerde hazırlanarak ilgili üst kurum ve kuruluşlara gönderilmesinin planlandığı açıklandı. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Uluslararası, Tıp, Konferansı’na, Samsun, Eğitim, Araştırma, Hastanesi, damga, vurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı