Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 23:04 Bu haber 3611 kez okundu
 
Üyesi Avukat Fikret Can Demir, Atakum Belediye Meclisi 1. Başkanvekili seçildi.
Atakum Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında belediye meclis katiplikleri, belediye başkan vekilleri, encümen üyeleri, meclis ihtisas komisyonları üyeleri gizli oylama usulü yapılan yapılan seçimlerle belirlendi.
SİYASET Haberi
Üyesi Avukat Fikret Can Demir, Atakum Belediye Meclisi 1. Başkanvekili seçildi.

 

Yapılan Seçimler sonucunda İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Fikret Can Demir, yapılan seçimde 16 oy alarak Atakum Belediyesi 1. Başkan vekilliğine seçilirken, CHP Meclis Üyesi Hasan İpek de Atakum Belediyesi 2. Başkanvekili seçildi.


Millet ittifakı adayı AK Parti Belediye Meclis üyesi Asım Sumer ise 10 oy aldı.

Atakum Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında Atakum Belediyesi 2020 Faaliyet Raporu ile Atakum Belediyesi 2020 Yılı Denetim Komisyonu Raporu görüşüldü. 

13 gündem maddesinin yer aldığı toplantıda, belediye meclis katiplikleri, belediye başkan vekilleri, encümen üyeleri, meclis ihtisas komisyonları üyeleri de gizli oylama usulü yapılan yapılan seçimlerle belirlendi.

 

Atakum Belediye Meclisinde Cumhur İttifakı'nın 14, Millet İttifakı'nın 17 meclis üyesi bulunuyor. Belediye Başkanı CemilDveci ile birlikte Millet İttifakı'nın üye sayısı 18.

 İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Fikret Candemir, bugün aynı zamanda İYİ Parti Atakum Belediye Meclis grup Başkanlığı görevinde de atandı.


Atakum Belediyesi Encümen üyeliği seçimlerinde ise sürpriz yaşandı. CHP ve İYİ Parti Atakum Belediye Encümen üyeliklerinden birini AK Parti'ye kaptırdı. 


AVUKAT FİKRET CAN DEMİR KİMDİR?


1992 tarihinde Samsun’un Bafra ilçesinde doğdu.İlk ve orta öğretimini Bafra’da tamamladıktan sonra Lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Serbest avukatlık yapan  Fikret Can Demir,2017 yılında İYİ Parti Atakum İlçe Başkanlığı kurucu üyesi olarak başladığı siyasi hayatında sırasıyla, İyi Parti Atakum İlçe Başkanlığı’nda Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevi ve 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Atakum Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Evli olan Fikret Candemir, Atakum Belediyesi’nin ve İyi Parti’nin Samsun’da en genç meclis üyesi ünvanınıda elinde bulunduruyor.

 

HASAN İPEK KİMDİR?

1968 yılında Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğretimi tamamladıktan sonra 1983 yılında  GATA  Sağlık Astsubay okuluna girdi. 1987 yılında mezun oldu.1995 yılında Anadolu Üniversitesi  İktisat Fakültesini bitirdi. TSK’nin değişik kurum ve kuruluşlarında Sıhhiye Mal saymanlığı  görevlerinde bulunduktan sonra 2010 yılında emekliye ayrıldı.2011 yılında CHP’ye üye oldu. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde ön seçimle Atakum’da Belediye meclis üyesi adayı olarak, meclis üyesi seçildi. 5 yıl belediye meclis üyeliği yaptıktan sonra 2019 yılında tekrardan 1.sıradan meclis üyesi adayı gösterildi. Halen Atakum  Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olarak görev yapmaktadır. Hasan İpek evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Üyesi, Avukat, Fikret, Can, Demir,, Atakum, Belediye, Meclisi, 1., Başkanvekili, seçildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı