Haber Detayı
24 Mart 2021 - Çarşamba 15:15 Bu haber 927 kez okundu
 
Vezirköprü Orman İşletme'nin Sinop'a bağlanması kararı da iptal edildi
Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanması kararı Samsun Milletvekili, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Erhan Usta'nın girişimleri ile iptal edildi.
SİYASET Haberi
Vezirköprü Orman İşletme'nin Sinop'a bağlanması kararı da iptal edildi

 

Samsun Milletvekili, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Erhan Usta; geçtiğimiz günlerde Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanması durumunun yanlış olduğunu, bu olayın takipçisi olacağını söylemişti.

 

Usta verdiği önergede; “Vezirköprü ilçesinde yaklaşık 2.500 ailenin, geçimini ormancılık çalışmalarından sağladığını belirterek “Sinop ilinin mesafe olarak Vezirköprü’ye çok uzak olması, direk vesait olmaması ve sadece özel araçla gidilebiliyor olması vatandaşın işlerini çok zorlaştıracaktır” dedi.

 

Samsun sahipsiz değildir diyen Usta, “Samsun Milletvekili olarak eğer böyle bir niyet varsa, bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini düşünüyor ve konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

 

Bu önerge ve görüşmelerin üzerine sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Sinop Orman Bölge Müdürlüğü ve Tarım Orman Bakanlığı ile yaptığı temaslardan sonra bu yanlıştan dönüldüğünü ifade ederek “Samsunumuza hayırlı olsun” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Vezirköprü, Orman, İşletme'nin, Sinop'a, bağlanması, kararı, da, iptal, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı