Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 18:42 Bu haber 1094 kez okundu
 
YEDAŞ'ın Arıza Timleri Karla Mücadelede
YEDAŞ, yoğun kış koşullarında 'kesintisiz enerji' mücadelesi veriyor. Ekipler, 5 ilde Birçok köye ulaşmak için kapalı yolları yürüyerek aşıyor.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
YEDAŞ'ın Arıza Timleri Karla Mücadelede

Kar yağışlarının artması nedeniyle özellikle kırsalda meydana gelebilecek elektrik kesintileri için YEDAŞ ekipleri teyakkuza geçti.

 

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde 40.000 km2 alanda 3 milyon tüketiciye hizmet veren YEDAŞ arıza ekipleri, birçok köy yollarının kapanmasına rağmen koordineli olarak her arıza ihbarına koştu.

 

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop kırsalında yaşanan yoğun kar yağışı en çok iç bölgeleri etkiledi. Yüksek dağ köylerinde enerji nakil hatlarının sıfırın altındaki soğuk nedeniyle zarar görmesi üzerine zaman zaman yaşanan elektrik kesintilerini gidermek için her il ve ilçede özel ekipler oluşturan YEDAŞ, yolu kapalı olan köylere ise yürüyerek elektriği ulaştırmayı başardı.

 

EKİPLERİMİZİN MÜCADELESİ SÜRÜYOR

 

YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir BORA, "Tüm illerde ekiplerimiz ile faaliyetimizi sürdürüyoruz. Ama bununla da kalmayıp, gerektiğinde ekiplerimiz kırsalda kızaklarla ve yürüyerek, elektriği köylere götürmeyi başardı. Onlarca aracımız, il ve ilçelerde, köylerdeki arızalara müdahale etmektedir. Coğrafi olarak zor bölgelerde 7/24 esasına uygun olarak arıza ekiplerimiz canla başla görevlerini sürdürüyor" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: YEDAŞ'ın, Arıza, Timleri, Karla, Mücadelede,
Yorumlar
Haber Yazılımı