Haber Detayı
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 13:02 Bu haber 421 kez okundu
 
YEDAŞ Ramazan Bayramında 24 Saat Hizmet Verecek
5 ilde 2 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren YEDAŞ, Ramazan Bayramı süresince , olası bir arızaya karşı müdahale için 24 saat hizmet verecek.
YAŞAM Haberi
YEDAŞ Ramazan Bayramında 24 Saat Hizmet Verecek

7/24 HİZMET ANLAYIŞI

Sorumlu olduğu 5 ilden müşterileriyle kontrollü ve kaliteli iletişim kurmak için 7 gün 24 saat hizmet veren ve en son gelişmiş teknolojiye sahip YEDAŞ'ın 186 nolu Elektrik Arıza Hattı her an ulaşılabilir iletişim merkezi olarak hizmet verirken, 186 nolu Elektrik Arıza Hattı'na bağlı arıza ekipleri de görevlerinin başında olacak.

 

Buna bağlı olarak ekipler kuran YEDAŞ, anlık kesintilerde hızlı erişim sağlanabilmesi için vardiya girişlerinin değiştirildiğini,  çalışan sayılarının  yüzde 100 kapasiteye çıkarıldığını açıkladı.

 

YEDAŞ RAMAZAN BAYRAMI ÖNLEMLERİ İLE İLGİLİ ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI:

 

“ 7/24 tüm ihbar, şikâyet ve taleplerin karşılanacağı WeCall, WhatsApp, Webchat gibi uygulamaların takibini sağlayacak personel sayıları artırılmıştır. SMS ekibi güçlendirilerek anlık tüm kesintilerden tüketicilerin bilgilendirilmesi planlanmıştır.

ARIZA ONARIM EKİBİ HAZIR

Ramazan Bayramı süresince, sorumluluk bölgemizdeki Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop il ve ilçe merkezlerinde görev almak üzere 63 kişilik nöbetçi amir kadrosu oluşturulmuştur. Yaşanabilecek herhangi bir elektrik arızasına müdahale için 725 kişilik arıza onarım ekibi, 232 araç ile görevi başında olacaktır. Kullanıcılarımız tarafından herhangi bir arıza bildirimi yapılmadan, arıza takip sistemlerimiz üzerinden söz konusu arızayı tespit etmek ve tedarik sürekliliği uzaktan izleme sistemleri üzerinden, arıza lokasyonuna intikal etmeden uzaktan besleme yolu ile dağıtım şebekesine enerji alabileceğimiz, 7/24 esasına dayalı çalışan 35 kişilik şebeke yönetim operatörü ekibimiz, SCADA merkezimizde görev alacaktır. Ayrıca elektrik dağıtım şebekesi üzerinde söz konusu olabilecek kalıcı arıza kaynağı neticesinde kritik lokasyonların enerjilendirilebilmesi için 12 adet jeneratör hazırda bulundurulacaktır.

 

YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, Ramazan Bayramı süresince çağrı merkezi ve arıza ekiplerinin hazır olduğunu söylerken bayram süresince yoğun bir enerji sarfiyatı olacak. Sorumluluk alanımızdaki 5 ilde ekipler oluşturuldu. Ramazan Bayramı süresince YEDAŞ ekipleri tedbirini aldı ve herhangi bir olası arızalara anında müdahale edilecek” dedi. Genel Müdür Bora konuşmasının sonunda tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutlayarak sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirilmesini temenni ederim” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: YEDAŞ, Ramazan, Bayramında, 24, Saat, Hizmet, Verecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı