Haber Detayı
08 Ekim 2021 - Cuma 17:18 Bu haber 762 kez okundu
 
Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin''den açıklamalar:
Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanlığına 10 ay önce atanan ve Salih şahin, Genel Başkan Fatih Erbakan'ın Samsun ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Yeniden Refah Partisi  Samsun İl Başkanı Salih Şahin''den açıklamalar:

 

Yeniden Refah Partisi Geneel Başkanı Fatih Erbakan'ın  10 Ekim Pazar günü  Samsun'a gelerek, sandık müşahitleri ve mahalle başkanları ile toplantı yapacağını belirten Salih Şahin,

 

" Genel Başkanımız Samsun'da parti müşahitleri ve sandık başkanları ile yapacağı toplantı sonrasında esnaflarımızı ve bazı kanaat önderlerimizi de ziyaret edecek.
Ondokuzmayıs, Bafra ve Vezirköprü ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarımızla buluşacak, dertlerini dinleyecek." dedi.

 

 

SAMSUN'DA EN ÖNEMLİ PROBLEM İŞSİZLİK

10 Ay önce atanarak göreve başlamasına rağmen  Samsun'da 16 ilçede teşkilatlanmalarını tamamladıklarını belirten Salih Şahin, "Yakakent ilçemizde de çalışmalarımız devam ediyor. Kısa sürede orada da en kısa sürede inşallah tamamlama gayreti ve azmi içerisindeyiz.

 

Samsun'da en önemli problem işsizlik. Biz sürekli sahadayız. Esnafımızla, çiftçimiz ve köylümüzle, sanayicimizle sürekli bir aradayız. Önceliğimiz istihdam sorunu. Üniversite mezunu gençlerimiz de bu işsizliğe dahil. Türkiye'de şu anda tahminen  bir buçuk milyona yakın  üniversite mezunu, 8 milyon  civarı da vasıfsız işsiz arkadaşımız var." diye konuştu.

 


BAŞKANLIK SİSTEMİNE EVET, ANCAK BU KADAR YETKİ TEK KİŞİDE TOPLANMAMALI

Parti olarak Türkiye'de başkanlık sistemine karşı olmadıklarını ancak, bu kadar yetkinin tek adamda toplandığı bir sistemi de benimsemediklerini belirten Salih Şahin; " başkanlık sistemine sıcak bakıyoruz ancak; yetkilerinden arındırılmış daha sade bir başkanlık sistemi öngörümüz.

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanlığı olarak biz sahada gerek yerel yönetim, gerekse kamu yönetimi olarak  işsizliği azaltmak, gerek tarım gerekse sanayi alanında ekonomik hareketlilik sağlamak için yapılmış hali hazırda bir şey göremiyoruz  Erbakan hocamızın döneminde Türkiye'de en büyük ağır sanayinin başlatıldığı, fabrika hamlesinin başlatıldığı dönemin onda birini şu anki sistemde göremiyoruz maalesef." şeklinde konuştu.

 


ÇARŞAMBA VE BAFRA OVALARINDA TARIMSAL YATIRIMLAR YAPILMALI

 Yeniden Refah Partisi olarak 81 ilde yönelik projeler olduğunu , Samsun'da da hayata geçirilebilecek projelerle ilgili çalışmalar va araştırmalar yaptıklarını ifade eden Salih Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı:

 Bu çalışmalarımızı inşallah tahminen birkaç ay içerisinde tamamlayarak rapor halinde genel başkanlığımıza sunacağız.  Samsun Çarşamba ve Bafra Ovası  tarım alanı. Buralarda bizim önerimiz, soğuk hava depoları, salça fabrikaları sebze ve meyve ile yapılabilecek her türlü entegre tesisleri hayata geçirilmeli. Kavak, Havza, Ladik'te tavukçuluk yeniden geliştirilmeli. Bunlar da Genel Merkezimize göndereceğimiz raporlarımızda yer alacak. Tamamlandığında basınımız ve kamuoyu ile de  paylaşacağız.


Bafra ve  Çarşamba Ovası gibi tarım arazilerimiz, devre dışı bırakıp betonlaşmaya gidiliyor.  Buralarda bizim uygulayacağımız politikaların hiçbirinde böyle bir şey yok. Biz tarım alanlarında kesinlikle tarıma dayalı ekonomik model uygulayacağız. Biz sürekli olarak sahadayız çiftçimiz, destekleme noktasında çok muzdarip. Geçtiğimiz günlerde tarlasını süren bir köylümüzün yanına indik bizzat yerinde gözlemleyelim diye . Löyümüz, " Ben burayı ekiyorum ama, geçen sene 60 - 80 liraya aldığım gübre  bu yıl 360 TL oldu!" diyor. Akaryakıt mazot bugün 7.50-  7.60 TL civarı.. Yani köylü yaptığı harcamalar karşısında üründen para kazandığını söylüyor. Biz sürekli olaeak bunları dile getiriyoruz. ".  

HABERİN VİDEOSU:

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Yeniden, Refah, Partisi, , Samsun, İl, Başkanı, Salih, Şahin''den, açıklamalar:,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');