Haber Detayı
05 Mayıs 2022 - Perşembe 20:01 Bu haber 2411 kez okundu
 
Yüzme Havuzunda Tavuk Çiftliği kuran Müdür görevden alındı ama belge ve bulguya rastlanmamış!..
Canik Kaymakamlığı Samsun 19 Mayıs Yüzme Havuzunda yaşanan Tavuk Çiftliği skandalında hayrete düşüren kararlara imza attı.
ASAYİŞ Haberi
Yüzme Havuzunda Tavuk Çiftliği kuran Müdür görevden alındı ama belge ve bulguya rastlanmamış!..


Kaymakamlık CİMER'e yapılan şikayet, SamsunValiliği'nin talimatı üzerine soruşturma açtı. Yaygın ve yerel basında çiftliğin ve kuluçka makinasının fotoğrafları ve video görüntülerinin yeralmasına rağmen bilgi, belge ve bulgulara rastlanmadığı gerekçesi ile disiplin cezası vermedi, ancak müdürün görevden alınması için yazı yazdı.

 

Kaymakamlığın talebi üzerine o müdür görevden alınarak başka birimde görevlendirildi.

 

Samsun'da  Devletin Havuzunu Tavuk çiftliğine çeviren, kuluçka makinası kurarak bıldırcın üreten ve satan müdüre Canik Kaymakamlığı soruşturma açmıştı.

Soruşturma sonucunda adı geçen Cemal Yavuz isimli müdür, Kaymakamlığın talebi üzerine  görevden aınarak başka bir birime tayin edildi.

Ancak kaymakamlık, görevden alma kararına ve yaygın ve yerel edyada hem fotoğraf, hem de video görüntüleri olmasına rağmen, "İDDİALAR SUBUTA ERMEDİĞİ İÇİN" Disiplin cezası vermedi.


Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı 19 Mayıs Yüzme Havuzu Müdürü Cemal Yavuz'un Havuza ait alanlarında bıldırcın üretiminin yanı sıra tavuk çiftliği de kurduğu ve yumurta sattığı iddiaları ile yaygın ve yerel basında yeralmıştı.


Samsun'da, 19 Mayıs Yüzme Havuzu Müdürü Cemal Yavuz'un havuz binasında devlete ait alanlarda, devletin elektriği ile  bıldırcının yanı sıra, tavuk yetiştirip yumurtalarını da 2 TL'den sattığı iddia edilmiş, kamu  personeline de bıldırcınlara baktırdığı iddiası gündeme gelmişti. 

Konuya ilişkin Valilik talimatı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatılmıştı. 

 
 CİMER'e birçok kez şikayet edilen ancak konu medyada haber olana kadar hakkında işlem yapılmayan müdür soruşturma sonunda görevden alındı ancak Canik Kaymakamlığı skandal bir karar da imza attı.

Adı geçen personel hakkında açılan soruştruma sonucunda Kaymakamlık;  basında yeralan fotoğrafla, video kayıtlarına rağmen "İDDİALAR SÜBUTA ERMEDİĞİ, HERHANGİ BİR BELGE, BİLGİ VE BULGUYA RASTLANMADIĞI" gerekçesi ile, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu gereği disiplin yönünden işlem uygulanmasına gerek görmedi.

Olayın CİMER'e şikayet edilmesi, fotoğrafların ve kuluçka makinasının fotıoğraflarının, tavukların beslendiği alanların video kayıtlarının basında yeralmasına rağmen bilgi ve bulguya rastlanmamış olması ve soruşturma yürütülürken müdürün  hala görevde olması nedeniyle bilgi ve bulguları ortadan kaldırmasına göz yumulması tepki ile karşılandı.

Kamu kurumlarını çiftlik gibi kullanan anlayışın cezasız kalması ise tepkilere yol açtı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Yüzme, Havuzunda, Tavuk, Çiftliği, kuran, Müdür, görevden, alındı, ama, belge, ve, bulguya, rastlanmamış!.., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı