Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 18:38 Bu haber 1017 kez okundu
 
ZMO Genel Merkezi'nden Rize ZMO'ya sert tepki
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi Suiçmez, İkizdere'de Cengiz İnşaat tarafından ortaya konulan çevre felaketine destek veren ZMO Rize Şube başkanı ve yönetim kuruluna sert tepki gösterdi.
SİVİL TOPLUM Haberi
ZMO Genel Merkezi'nden Rize ZMO'ya sert tepki

Baki Remzi Suiçmez, " ZMO Genel Merkezi ve ZMO örgütlülüğü doğası, yaşam alanı, yaşam hakkı için direnen Rize İkizdere Köylüsünün yanındadır." dedi.


TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkez Yönetim Kurulu'nun yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 
"Rize İkizdere`de yaşanan rant odaklı taşocağı amaçlı doğa katliamı hakkında bugün ortak açıklama yaparak yandaş şirketi destekleyen 11 STK arasında yer alan ZMO Rize Şube Başkanlığı’nın görüşü ODA örgütümüzü bağlamamaktadır.

 

ODA’mız, Anayasanın 135. maddesi gereği kamu kurumu niteliğinde bir meslek örgütüdür. STK değil, kamu yararını gözeten ve bu doğrultuda çalışan bir demokratik kitle örgütüdür.

 

İmza metninin içeriğindeki haksız suçlamaları ve çirkin ithamları kabul etmiyor, imzacı kuruluşları kara bir leke olarak tarihe not düşüyoruz. ZMO Rize Şube Başkanlığı hakkında gerekli disiplin sürecinin işletileceğinin bilinmesini istiyoruz.

 

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkezi ve ZMO örgütlülüğü doğası, yaşam alanı, yaşam hakkı için direnen Rize İkizdere Köylüsünün yanındadır."

"

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ZMO, Genel, Merkezi'nden, Rize, ZMO'ya, sert, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı