Yazı Detayı
20 Haziran 2016 - Pazartesi 10:45 Bu yazı 1492 kez okundu
 
ÖNCE YANGINI SÖNDÜRELİM
Rüstem KARA
 
 

  Ülkemizin dört bir yanında bombalar patlarken,güvenlik güçlerimiz, askerlerimiz ve masum vatandaşlarımız bir-bir toprağa düşerken, hiç kimsenin sesi çıkmıyor.
      Nedendir bunca ölümler. Sormadan ,sorgulamadan hayır demeden yaşıyoruz..Bütün bu olaylar, terör saldırıları başka bir ülkede mi oluyor ki biz toplum olarak sessiz sedasız izliyoruz
       70’ li yıllarda petrolün varili bugünkü fiyatlarla yaklaşık aynı iken,benzin fiyatları bükünkinin dörtte biri bile değildi.O yıllarda tarım ürünlerinde dünyanın kendi kendisine yeterli dokuz ülkenden birisi olmakla övünürdük.Ancak yüksek enflasyon ve anarşinin sorumlusu olarak siyasi iktidarlarılar  bir-bir yıkılırdı. Sorumlu olanlar sokağa çıkamazdı.Büyük protesto eylemleri olurdu. Şimdiki olayların hesabını sorabilen halk var mı?
     Sürekli korkutulup,gelecek üç beş yüz liralık yardımın peşinde onurunu hiçe sayan sadakayı rahatlıkla kabul eden bir toplum var.Çünkü toprağından geçinemediği için kopmuş varını yoğunu elden çıkarmak zorunda kalmış büyük bir çoğunluk var.Tam anlamıyla proleter işsiz bir genç nüfusumuz var.Öyleyse bu tepkisizliğin nedenlerini sorgulamalıyız.
     Bütün bu yaşananlara rağmen, halkımızın sarsılmaz sağ duyusu ve yarınlardan umudu var.Bu umut elbette doğru yönlendirilirse,ülkenin sorununun bugünkü siyasi iktidar olduğu kanaati ağırlık kazanacaktır.İşte o gün doğru muhalefeti örgütlü bir şekilde bu halk iktidara taşıyacaktır.
      Bu ülkenin surunu işsizliktir. Bu ülkenin sorunu üretimsizliktir. Bu ülkenin surunu içinden çıkılamaz hale getirilen eğitim sistemidir.En önemlisi bu ülkenin sorunu terördür.Çan güvenliğidir. Ancak  bu ülkenin bugünkü sorunu asla başkanlık yada anayasa sorunu değildir.
      Her toplantıya ve açılışa anayasa ile başlayıp, başkanlık ile kapatanlara şu soruyu sormak lazım. Hangi yasa meclise geldi de geçiremediniz. Elinizi tutan, önünüze engel olan ne varsa bize açıklayın. Halkımız bu soruyu onlara her toplantıda sormalıdır.Siz önce bu yangını söndürün diyelim.
     İstanbul’da ve  ülkenin diğer kentlerinde yaşanan terör olayında  şehit olan askerlerimizin, güvenlik görevlilerimizin  ve yaşamını yitiren  tüm vatandaşlarımızın ailelerinin acılarını paylaşıyorum. Yaralı olanlara acil şifalar diliyorum.Umudumuzu yitirmeyelim

 
Etiketler: ÖNCE, YANGINI, SÖNDÜRELİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı