Haber Detayı
01 Ağustos 2016 - Pazartesi 18:33 Bu haber 1938 kez okundu
 
Aşçılık Kursunda Başarılı Kursiyerlere Teşvik Ödülü
İlkadım Belediyesi, Lokantacılar Odası ve Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği tarafından düzenlenen aşçı yardımcısı, pasta yardımcısı, pideci ve servis elemanı kurslarında başarılı olan kursiyerlere teşvik ödülleri verildi.
EKONOMİ Haberi
Aşçılık Kursunda Başarılı Kursiyerlere Teşvik Ödülü

İlkadım Belediyesi, Lokantacılar Odası ve Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği tarafından genç istihdamı destekleme projesi kapsamında Avrupa Birliği destekli olarak aşçı yardımcısı, pasta yardımcısı, pideci ve servis elemanı kurslarında başarılı olan kursiyerlere teşvik ödülleri verildi.

Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) projesi kapsamındaki kursun ilk teşvik ödül töreni düzenlendi.  Törene AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, KOSGEB Samsun İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, İlkadım ilçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Samsun Lokantacılar, Tatlıcılar, Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, Samsun Yol-iş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı İbrahim Uzun ve kursiyerler katıldı. İki ay önce başlatılan ve pasta yardımcılığı, pidecilik, aşçı yardımcılığı ve servis elemanlığında toplan 78 kursiyerin eğitim aldığı MEMGE kursunda başarılı bulunan 6 kursiyere teşvik ödülleri verildi.

AŞÇILIK OKULU YENİ ESNAFLAR YETİŞTİRİYOR

Verilen ödüllerden sonra konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Belediyemiz, Lokantacılar Odası ve Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ortaklığında Avrupa Birliği Hibe Projesi kapsamında eğitim alan kursiyerlerimizin aldıkları eğitimlerin sonunda epey yol kat ettiklerini müşahede ettik.  Profesyonel eğitimciler nezaretinde geleceğin aşçılarının, pastacıların ve servis elamanlarının yetişeceği bu kursumuz bir okul hüviyetinde. Buradan mezunla olan kursiyerlerimiz geleceğin esnafları olarak istihdam hayatında yerini alacaklar. Şimdi teşvik amaçlı birkaç kişiye vereceğiz. Ama ilerde bütün kursiyerlerimiz buradan plaket alıp gidecekler” dedi.

Konuşmaların ardından kursiyerlerin hazırladığı pastalar ikram edildi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Aşçılık, Kursunda, Başarılı, Kursiyerlere, Teşvik, Ödülü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı