Haber Detayı
26 Ağustos 2016 - Cuma 15:34 Bu haber 2460 kez okundu
 
CHP'den Kılıçdaroğlu ve Cizre Saldırılarına Kınama
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz , ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı.
SİYASET Haberi
CHP'den Kılıçdaroğlu ve Cizre Saldırılarına Kınama

CHP İl Başkanlığı'nda çok sayıda partilinin de katıldığı toplantıda bir açıklama yapan Akcagöz, " Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP konvoyuna yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, barış ve demokrasiye yönelik olarak değerlendirdiğimiz bu saldırıyı lanetliyoruz. Yaşanan bu alçak olay göstermiştir ki, ülkemizi Ortadoğu bataklığına sürüklemek isteyen ve 25 Temmuz darbe girişimi ile iç savaş provası yapanlar , ülkemizin birlik ve beraberliğinn önündeki en büyük engelin CHP olduğunu görmüşlerdir.

Bu saldırıyı düzenleyenler bilsinler ki CHP'yi emperyalizm ve yerli işbirlikçilerine karşı bağımsızlığı, özgürlüğü, laik cumhuriyeti ve sosyal hukuk devletini savunmaktan alıkoyamayacaklardır." dedi.

TERÖRLE MÜCADELEDE EKSİK KALAN YÖNETİCİLER ARAŞTIRILSIN

CHP'nin tehditler ne kadar büyük olursa olsun Türkiye'yi tam demokrasi seviyesine çıkarana kadar Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde mücadelesini sürdürmeye kararlı olduğunu ifade eden Akcagöz, " Her türlü antidemokratik girişim, uygulama, şiddet ve baskının karşısındayız. Bu saldırının sadece genel başkanımızın şahsına yönelik olmadığını biliyoruz. Bu saldırı esnasında şehit olan askerimize Allahtan Rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Artık bir tek ferdimizin bile terör nedeniyle zarar görmesine tahammülümüz yoktur.

PKK, İŞİD, FETÖ, PYD , adı ne olursa olsun terör belası önlenmeli ve bu topraklardan ebediyyen temizlenmelidir.Terörle mücadelede yetersiz kalan, bu mücadeleyi sürdürmede eksik görülen yöneticiler varsa, bunların FETÖ bağlantıları da mutlaka araştırılmalıdır." diye konuştu.

KARADENİZ TERÖRE TESLİM OLMAZ

Olayın Karadeniz Bölgesi'nde gerçekleştirilmesinin önemine dikkat çeken Akcagöz açıklamasını şöyle tamamladı: " Olayın Karadeniz Bölgesi'nde gerçekleştirilmesi, planın ne derece sinsi olduğunun bir kanıtıdır. Amaç bellidir. Karadeniz toprağına terörü bulaştırmaya hiçbir terör örgütünün gücü yetmez. Bu saldırıyı planlayan ve düzenleyenler umdukları yararı bulamayacaklardır. CHP'nin tek üyesi, bile teröre teslim olmaz. 
Bugün Cizre'de güvenlik güçlerimize yönelikl alçak bir saldırı daha gerçekleşti. Şehitlerimize Allah'tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, Milletimize sabırlar  diliyorum."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'den, Kılıçdaroğlu, ve, Cizre, Saldırılarına, Kınama,
Yorumlar
Haber Yazılımı