Haber Detayı
01 Ekim 2016 - Cumartesi 19:45 Bu haber 1590 kez okundu
 
CHP'nin Misafirperverliği ve ABD'li Diplomat
Coşkun Özbek ABD'li Diplomatın CHP ziyaretini yazdı
- Haberi
CHP'nin Misafirperverliği ve ABD'li Diplomat


Geçtiğimiz Günlerde ABD Ankara Büyükelçiliği’nden İç Politika Uzmanı Natalie Oldani Samsun'a gelerek bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Oldani MHP, CHP, AK Parti ve Dost Der ile bazı kurum ve sivil toplum kuruluşları ile görüşme talebinde bulundu ve ziyaretin amacını da " NEZAKET ZİYARETİ" olarak açıkladı.

Herkes ABD Büyükelçiliği İç Politika Uzmanı Natalie Oldani'nin neden Samsun'a geldiğini sorgularken MHP İl Başkanı Taner Tekin Oldani'yi kabul etmedi ve ülkemizin içinde bulunduğu durumu da gözönüne alarak çok haklı gerekçelerle reddetti.

CHP İl başkanı Tufan Akcagöz ise  bu ziyaret talebini hemen kabul etti.

Gerçek Gazetesi'nden meslekdaşım Sayın Gülsüm Atik'in gazetesinde yayınladığı habere göre de kabul gerekçesini "  Kapıdan kim girerse girsin ister siyahi, ister Kızılderili, ister Amerikalı  kim olursa olsun bizim kapımız herkese açıktır.  Yapılan eleştirileri ciddiye almıyorum. Bizim   kültürümüzde misafir kabul edilmez mi? Kendisi Atatürk’ün sınırsız bir dünya özlemine ilişkin Nutuk’ta yer alan ifadelerine hayran kaldığını söyledi. “Tatlı bir hayal’ olarak değerlendirdiğini vurguladı. Biz de önderimizin yolunda gittiğimizi ABD’li diplomata aktardık” olarak savundu.

Şimdiiiii, gelen ABD Büyükelçiliği görevlisi. Yani sıradan bir ABD Vatandaşı değil...
Ayrıca sıradan dönemden de geçmiyoruz...

Hele de ABD'nin BOP, Arap Baharı, PYD Ve PKK'ya verdiği destek, Irak, Suriye, Libya , Mısır'daki politikaları, İsrail politikası,

En önemlisi de FETÖ Darbe teşebbüsünün arkasında olduğu gerçeği de gözönüne alındığında bu ziyaretçi sıradan bir misafir olarak nitelendirilemez. 

Şu unutulmamalı ki CHP, Emperyalizme, Kapitalizme, Kapitalizmin oyunlarına ve sömürüsüne , ABD'nin bölgedeki emperyalist ve savaş çıkaran , kargaşa yaratan, milyonlarca masum insanı öldüren, göçe zorlayan, Ortadoğu'daki politikaları ile hayatı zehir eden bir ülkenin temsilcisine sıradan bir misafir olarak davranamaz...

Nitekim o nezaket ziyaretinin sadece NEZAKET ZİYARETİ olmadığı Sayın Akcagöz'e sorulan sorulardan da bellidir. 

Ki; Akcagöz soruları ve görüşmenin ayrıntılarını meslekdaşım Sayın Gülsüm Atik'e de aktarmış ve bu Gerçek Gazetesi'nde haber de olmuştur.

Ne sormuş ABD'li diplomat?

 Başkanlık sistemi’nin gündemden kalkmasını ,
 OHAL mağdurlarını,
 OHAL kararnamelerinin özgürlükleri kısıtlayıp kısıtlamadığını 
 FETÖ’nün  15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan mağduriyetlerini,
 Samsun'un sorunlarını, 
 Kapatılan Okulları
 Kanun Hükmünde kararnamelerle ihraç edilen kamu çalışanlarıyla ilgili partiye başvuru olup olmadığını

Yani utanmadan Türkiye'nin içişleri ile ilgili kendi ülkesinin sebep olduğu herşeyi...

Sayın Akcagöz de misafir ağırlayan ev sahibi edası ile sorulan her soruya cevap vermiş.

Önce;

 ABD yetkilisi bu soruların cevabını bilmiyor mudur sizce?

Sonra ;

Bu sorduğu ve cevabını çok iyi bildiği soruları sormaktaki amacı CHP'nin görüşlerini öğrenmek mi?

Demokratik ! Darbe yapan, emperyalist emelleri uğruna Ortadoğu'yu kangölüne çeviren bir ülke olarak çözüm sağlanmasına katkıda bulunmak mı?

Yoksa bizim bilmediğimiz başka bir şey mi?

Kısacası, CHP'nin ev sahipliğimizi ve nezaketimizle misafirperverliğimizi göstermesine evet, ama bu misafirperverliğin haddini aşan tavırlarına tepki göstermemesine HAYIR!

Darbenin arkasında olduğu, emperyalist emellerle, ABD'nin çıkarları için Türkiye'yi kangölüne çeviren ve bataklığa sokma çabalarını sakınmadan yaşama geçiren, PYD ve PKK'ya silah veren, ve bildiğimiz bilmediğimiz her yaptığı ile Türkiye'nin zararına çaba gösteren ABD adına gelen  birine misafir denmez bana göre.

Misafirse , nezaket ziyaretine geldiyse nazikçe kabul etmeli, Türk kahvesini ikram etmeli ama, haddini aşınca, sebep olduklarını ve sonuçlarını sanki bilmiyormuş gibi Türkiye'nin en demokratik, laik, çağdaş ve antiemperyalist barışçı partisinin İl Başkanı'na alay edercesine sorunca; nazikçe kapıyı göstermeliydi sayın İl Başkanı...

ABD ziyaret için CHP'yi tercih etmiş... 

Bazı CHP'li canlarım bununla övünüyorlar, Menderes döneminin ABD hayranlığı içinde...

Orada durun bakalım...

Ben olsaydım, bu nezaket ziyaretini basına açık yapardım...

Türk Evsahipliğinin tüm gereklerini yerine getirir, ikramda kusur etmezdim...

Haddini aşarsa misafir , misafirliğini unutarak, basının önünde kapıyı gösterirdim yine NAZİKÇE...

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'nin, Misafirperverliği, ve, ABD'li, Diplomat,
Yorumlar
Haber Yazılımı