Haber Detayı
05 Ağustos 2016 - Cuma 15:18 Bu haber 1892 kez okundu
 
Eğitim Cemaatlere Bırakılamaz
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek 15 Temmuz sonrası kapatılan öğrenci yurtları ve öğrenci evlerinin durumunu sordu.
SİYASET Haberi
Eğitim Cemaatlere Bırakılamaz

Zeybek, 01-04-2016 Tarihinde öğrenci yurtları ve öğrenci evlerinde yaşanan “Cinsel istismar” olayları ile ilgili verdiği yazılı soru önergesinde Samsun ilinde yaşanan olayları ve yurtların durumunu sorduğunu belirterek, " 01-07-2016 tarihli İçişleri Bakanlığının cevabi yazısında, Samsun ilinde 68 öğrenci yurdu bulunduğunu, Bu yurtların mevzuat doğrultusunda gerekli denetimlerinin yapıldığını.

          15 Temmuz darbe girişimi sonrası bazı yurtların kapatıldığını basından öğrenmiş bulunuyoruz. Kapatılan öğrenci yurtlarında gerekli denetimler yapıldı ise daha önce neden kapatılmadı. Yurtlarda denetim görevlerini yapan kamu personeli görevlerini doğru yapmış olsalardı bu yurtlardan bazıları daha öncede kapatılırdı, denetimler göstermelik yapılmış veya görmezlikten gelinmiştir." dedi.

       Özel eğitim kurumlarının denetim ve rehberlik görevinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eksiksiz yapılması gerektiğini ifade eden  CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ," Eğitimin önemli bir olaydır,  cemaatlere bırakılamaz.    Eğitim, öğretim Devletin kontrolünde olmalıdır. Ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN eğitim anlayışına bir an önce dönülmeli. Eğitim öğretim parasız olmalı Devletimiz tarafından verilmelidir." diye konuştu.
            

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Eğitim, Cemaatlere, Bırakılamaz, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı