Haber Detayı
15 Eylül 2016 - Perşembe 10:29 Bu haber 1482 kez okundu
 
Her Kurban Bayramında Güreşiyorlar
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tuzaklı Mahallesi’nde asırlardır her Kurban Bayramı'nda düzenlenen geleneksel güreş şenliğine katıldı.
SPOR Haberi
Her Kurban Bayramında Güreşiyorlar

Konuşmasında Tuzaklı Mahallesi'nde, asırlardır her bayramda düzenlenen güreş etkinliklerinde birlik, beraberlik ve kardeşlik örneği sergilendiğine vurgu yapan Başkan Osman Genç, "Her bayram Tuzaklı'da oluşan tablonun kendilerini onurlandırdığını ve mutlu ettiğini de dile getiren Başkan Genç, "Çünkü bayramlar, birlik ve beraberlik demektir. Yüzlerce yıllık bu geleneği devam ettiren, birlik ve beraberlik içerisinde bayram kutlayan başta Tuzaklı Mahallesi olmak üzere tüm mahallelerimizi kutluyorum. Bu etkinlikler bizim kardeşliğimizi pekiştiriyor. Burada çocuklarımızın ilgisi beni çok mutlu ediyor. Çocuk ve gençlerimizin bu alanlarda güreşerek ata sporumuzu geleceğe taşımalarının öneminin farkında olarak bu tür etkinlikleri destekliyoruz. " dedi.

BAŞKAN GENÇ'E PLAKET 
Mahalle Muhtarı Alaattin Körnaz da, Tuzaklı Mahallesi olarak asırlık bir geleneği yaşattıklarını ve ata sporu geleceğe taşımayı amaçladıklarını söyledi. Konuşmaların Mahalle Muhtarı Alaattin Körnaz tarafından, mahallelerine yaptığı katkılardan dolayı Başkan Osman Genç'e plaket verdi. Etkinlik sırasında çocukların ilgisiyle de karşılaşan Başkan Genç, vatandaşlarla sohbet edip, onları dinledi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Her, Kurban, Bayramında, Güreşiyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı