Haber Detayı
24 Ağustos 2016 - Çarşamba 17:29 Bu haber 3064 kez okundu
 
Herkesi FETÖ'cü ilan edersek Samsun'da Adam Kalmaz
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş basın mensupları ile yemekte bir araya gelerek kendisi ile ilgili iddialar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Herkesi FETÖ'cü ilan edersek Samsun'da Adam Kalmaz

 

CUMHURBAŞKANI VE GENELKURMAY BAŞKANI'NIN YANINDAKİLER ÖRGÜT ÜYESİ ÇIKTI

17 Aralık sonrasında kendi duruşunun  belli olduğunu belirten Köktaş, " Ben 21 Aralık'ta Recep Tayyip Erdoğan Ordu'ya geçerken Çarşamba Havaalanı'nda 20 bin kişiyi sosyal medyada duyurmadan Hvaalanında bulunması için organize ettim. 2014 yerel seçimlerinde de bizim mücadelemizi herkes bilir.
Hatta o kadar sert mesajlar verdim ki birileri mesaj yolluyor ve 'FETÖ'ye bu kadar sert vurma!' diyordu. Bu şehirde herkes herkesle ticaret yaptı, birlikte iş yaptı, en azından çay içtik. Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay başkanı'nın yanındakiler örgüt üyesi çıktı. Önemli olan Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanı'nın onlarla işbirliği yapmaması." dedi.

800 MİLYON İLE BENİM ADIM ÇAMUR ATMA AMAÇLI GEÇİRİLİYOR

Geçtiğimiz günlerde tutuklanan ve banka hesabında 800 Milyon Lira olduğu iddia edilen avukat ile ilgili soruları da cevaplandıran Köktaş, " 800 Milyon lira önemli bir para. Ben bu paraların adı geçen avukatın hesabında olup olmadığını ilgili yerlere sordum. Böyle bvir paranın ve hesap hareketinin olmadığını söylediler. Yani 800 milyon TL ile ilgili iddialar yalan.
Adı geçen avukatın hesabında 800 milyon olduğunu iddia edenler hesabını kendileri versinler. O Avukat ve hukuk bürosu  benim şirketlerimin avukatlığını yapıyor. 3 yıldır bir araya gelmedik ve şirketimin bu hukuk bürosunun takibettiği süregelen davaları var. Bu nedenle ilişkimi bitirmedim. Ama paralel yapının da yanında durmadım.

O avukatlar başkalarının avukatları değil mi, sadece benim mi avukatım? Benim duruşum bellidir. 
Bu haber de maksatlı olarak adım kullanılıyor ve o haberler çamur sıçratma amaçlı yapılıyor." diye konuştu.

FETÖ SİSTEMİNİN İÇİNDEKİLERİ TESPİT ETMEK İÇİN YÖNTEM BELLİ

Samsun'da ve ülke genelinde FETÖ ile ilgili operasyonların sürdürüldüğünü bildiren Köktaş, " FETÖ'cülerin tespit edilmesi için kullanılan yöntem bellidir. 11 kriter üzerinden değerlendiriliyor ve bu sistem dahilinde mücadele ediliyor. Biz bu sistemin içinde değiliz.

İlk değerlendirme 17-25 Aralık sonrasında FETÖ'ye bağlı dernek ve kuruluşlarda üyeliği devam ediyor mu? O dönemde bankaya destek olmak için para yatırdı mı? Haberleşmede Bylock programı kullanıyor mu?. Bunun gibi çok önemli kriterlerle mücadele ediliyor. Resim çektirdi, alışveriş yaptı, yemek yedi, çay içti gibi gerekçelerle insanları ötekileştirmeye, ayrıştırmaya kalkarsak toplumsal barışı bozarız." şeklinde konuştu.

KİMSENİN BAŞKASININ ALNINA LEKE ÇALMAYA HAKKI YOK

Kimsenin bir başkasının alnına karaleke çalma hakkı olmadığını ifade eden Köktaş açıklamasını şöyle tamamladı. " Benim avukatımın FETÖ'cü çıkması benim FETÖ'cü olduğum anlamına gelmez. Kimse bulanık suda balık avlamaya kalkmasın. Bu şehirde herkes herkesi tanır. FETÖ'cülerle   temas eden Herkesi FETÖ'cü ilan edersek Samsun'da Adam Kalmaz."

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Herkesi, FETÖ'cü, ilan, edersek, Samsun'da, Adam, Kalmaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı