Haber Detayı
06 Ekim 2016 - Perşembe 11:50 Bu haber 2029 kez okundu
 
İftarı Cem Evi'nde Açtılar
Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet YAVUZ, Adalet Komisyon Başkanı Kemal ALVER ile birlikte Atakum Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesi ve Cem Evi’nde düzenlenen “Muharrem Ayı” iftar yemeğine katıldı.
- Haberi
İftarı Cem Evi'nde Açtılar

Hüzün ve acılı günler “Muharrem Ayı” sebebiyle Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesi ve Cem Evi’ne ziyarette bulunan Vali ŞAHİN, alevi vatandaşlara acı ve yas günlerinde taziyelerini ileterek , iftar yemegine katıldı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen iftar yemeği sonrası Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesi ve Cem Evi Başkanı Cem Sultan ERMİŞ bir konuşma yaparak, Vali İbrahim ŞAHİN’e iftar yemeğine katılımlarından dolayı teşekkür etti ve dernekleri ve kültürleri hakkında bilgi verdi. 
    Vali ŞAHİN de yaptığı konuşmasında, “Bu akşam mateminizi paylaşmak üzere sizlerle beraber olmak istedim ve sizleri ziyarete geldim. Muharrem Ayı'nızı tebrik ediyorum. Biz Alevi kültürünü çok yakından bilen insanlarız. Biz, siz ayrımını ortadan kaldırmamız gerekmektedir. Bunu ancak birlikte yapabiliriz. Bu nifak, bu ayrımcılık yabancılar tarafından içimize sokulmaktadır. Bu ülke için, bu bayrak için ve bu vatan için hep beraber üzülüyoruz, seviniyoruz veya şehit oluyoruz. Onun için bu ayrımcılığı körükleyen insanların bilin ki bizimle yakından veya uzaktan ilişkisi yoktur. Tam tersine bu ayrımcılık bizi bölmek üzere planlanmış bir oyundur. Arkamdaki afişte de görüyorum. Sivas olaylarını unutmadık, unutturmayacağız, yazıyor. İnşallah Sivas olaylarını da kimin yaptırdığını bu devlet bir gün ortaya çıkarır ve bunun bir şekilde Alevi kesime karşı Sunnilerin yaptığı bir olay değil tam tersine Alevilerle Sunileri bir birine düşman haline getirmek isteyen bazı güç odakların bunları yaptığını inşallah göreceğiz." dedi.

 
      Pir Sultan Abdal kültür Derneği ve Cemevi'ne sürekli geleceklerini belirten Şahin, " Ülkemizin bu güzelliklerini hep beraber yaşayacağız. Bu iftar programınıza beni davet ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle mateminizi paylaşma fırsatı yakalamış oldum. İnşallah daha nice Muharrem Aylarına ve Ramazan Aylarına kavuşuruz. Bu günleri beraber ve hep birlikte barış ve kardeşlik duygusu içinde yaşarız. Orucumuzu ve yasımızı hep birlikte tutarız. Birlikte üzülür, birlikte seviniriz. Alevi’si, Sunni'si, Kürd'ü, Türk'ü biz hep biriz, bir olmak durumundayız. İçinize bir takım fesatlıklar, bir takım olumsuzluklar sokmak isteyenler çıkacaktır. Biz bunlara fırsat vermeyeceğiz, tek vücut halinde bunlarla mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizim şehrimiz bir huzur kenti bu bizi çok mutlu ediyor, çok sevindiriyor. İnşallah hep beraber, bir olalım, beraber olalım ve güçlü olalım. Yasınızı bir kez daha en içten duygularımla paylaştığımı ifede etmek istiyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”diye konuştu.
 
        Vali İbrahim ŞAHİN konuşmasının ardından yemeğe katılanlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.
 
       
 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İftarı, Cem, Evi'nde, Açtılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı