Haber Detayı
17 Ağustos 2016 - Çarşamba 12:12 Bu haber 2025 kez okundu
 
KANUNLARIN VE BÜROKRATLARIN KALİTESİ DÜŞTÜ
MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Katma Değer Vergisi Kanunu’ nda yapılacak değişikliklerinin sakıncalarını anlattı.
SİYASET Haberi
 KANUNLARIN VE BÜROKRATLARIN KALİTESİ DÜŞTÜ

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM’de Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülürken bir konuşma yapan  Erhan Usta; “Torba kanuna 76 maddeyle başladık. Ancak Plan ve Bütçe Komisyonunda da 16 yeni madde eklendi ve madde sayısı 81'e çıktı .Bu tür alışkanlıklar, ülkemizde kanun yapma kalitesini düşürüyor. Kalitesiz kanunlar yapıldığı zaman da, bu kanunların uygulanmasıyla ilgili olarak uygulamada   birçok problem çıkıyor, mahkemelerin iş yükü artıyor. Bunun sorumlusu Hükûmettir.” Dedi.

BÜROKRATLARIN KALİTESİ DÜŞTÜ
Kanun çıkarılırken Bakanın ortada olmadığını,  milletvekillerinin ve bürokratların  ilgilenmediğini, bürokratların kalitesinin düştüğünü ifade eden Usta, “Yargı tarafından orman arazisi olarak belirlenen bir yerin, şimdi, orman arazisi olmadığına dair kanun çıkarılmaya kalkışıldı. Yasamanın , yürütmenin ve yargının görevi ayrıdır. Yargının yerine kendimizi koyacak türden maddeler yapılmasının çok doğru olmadığını düşünüyorum. Bu şekilde devlet yönetimi, bu şekilde kanun yapma olmaz.”diye konuştu. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , KANUNLARIN, VE, BÜROKRATLARIN, KALİTESİ, DÜŞTÜ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı