Haber Detayı
05 Ağustos 2016 - Cuma 15:13 Bu haber 1437 kez okundu
 
KÖPRÜ 2 HAFTADA 20 MİLYON DOLAR ZARAR ETTİ
MHP Samsun Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Erhan USTA TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Osmangazi Köprüsü’nün 2 haftada 20 milyon dolar zarar ettiğini, böyle giderse yıllık zararuın 500 milyon dolar olabileceğini söyledi.
EKONOMİ Haberi
KÖPRÜ 2 HAFTADA 20 MİLYON DOLAR ZARAR ETTİ

Basında 11-26 Temmuz tarihleri arasında ortalama araç geçişinin günlük 5 bin araç olduğu şeklinde bir haberin yer aldığını, oysa ihale şartnamesinde ihaleyi kazanan firmaya hükümet tarafından verilen garantinin günlük 40 bin araç geçişi şeklinde söylendiğini dile getirdi.

Milletvekili Erhan Usta, hazinede iki haftada 20 milyon dolar bir zararın ortaya çıktığını, dolayısıyla, bu hesaba göre, aynı trend devam edecek olursa haftalık 10 milyon dolar, yılda ise 520 milyon dolar zarar oluşacağını ifade ederek, "köprünün maliyetinin 1,1 milyar dolar olduğu düşünülürse, aslında köprünün toplam maliyetini biz zarar olarak iki yılda karşılamış gibi bir noktada oluyoruz ? " dedi.

Usta; Maliye Bakanı Naci Ağbal’a Bakanlık olarak önümüzdeki döneme ilişkin projeksiyonlarının ne olduğunu hazinenin ne kadar bir vukuu muhtemel üstlenimi olacağını sorarak, bu konuda bilgi verilmesini ve değerlendirilmesini istedi

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KÖPRÜ, 2, HAFTADA, 20, MİLYON, DOLAR, ZARAR, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı