Haber Detayı
17 Ağustos 2016 - Çarşamba 11:57 Bu haber 3478 kez okundu
 
Koray Topgül Türk Cerrahi Derneği'ne Aday
Yazarımız Prof. Dr Koray Topgül 23 Ekim 2016 tarihinde yapılacak olan Türk Cerrahi Derneğinin Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu'na aday olacağını açıkladı.
SAĞLIK Haberi
Koray Topgül Türk Cerrahi Derneği'ne Aday

Kişisel Facebook sayfasında bir açıklama yapan Koray Topgül şunları öyledi: " Türk Cerrahi Derneğinin Olağan Genel Kurul Toplantısında, önümüzdeki dönem dernek yönetiminde yer almak üzere aday olacağım. Bu zamana kadar meslek yaşamımda, akademisyenlikte öğrenmeyi, ilerlemeyi, gelişmeyi bunu yaparken de öğrencilerime, asistanlarıma, meslektaşlarıma ve hastalarıma bunu yansıtmayı, aktarmayı hedefledim. 

Sağlık politikalarındaki ve mesleğin icrası zeminindeki tüm zorlayıcı şartlara rağmen etik değerlerden taviz vermeden üstlendiğim görevleri yerine getirmeye çalıştım. Gerek mesleki örgütlerin gerekse demokratik kitle örgütlerinin önemini bilen ve bu anlamda dernekçilik faaliyetlerinin içinde yer alan, bunun aynı zamanda bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünen bir insanım. 

Mesleki derneklerde, Samsun Meme Derneği kurucu üyeliği ve bir dönem sekreterliği, Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeliği, Cerrahi Enfeksiyon Derneği (CED) kurucu üyeliği ve hali hazırda aynı derneğin sekreterliği, yine halen sürdürdüğüm Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mezunları Derneği yönetim kurulu başkanlığı gibi görevlerim oldu ve var. 

Sahip olduğum birikimi ve enerjimi, etik değerler ve iyi niyet kapsamında camiamızla paylaşmayı, derneği bir basamak daha ileri taşımayı, kafamdaki sosyal ve bilimsel projeleri dernek çatısı altında camiamıza ulaştırmayı hedefliyorum. Derneğimizin kurucularına, bu tarihe kadar dernekte her türlü görevde yer almış ve derneği çok güçlü ve saygın bir mesleki örgüt haline getirmiş tüm emek verenlerine ve camiamızın değerli üyelerine saygı ve şükranlarımla."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Koray, Topgül, Türk, Cerrahi, Derneği'ne, Aday,
Yorumlar
Haber Yazılımı