Haber Detayı
27 Ağustos 2016 - Cumartesi 16:22 Bu haber 1610 kez okundu
 
“Silah Atma, Cana Kıyma !”
MHP Bafra ilçe Başkanlığı “ Silahlı sevinmeye hayır, silahlar atılmasın hayatlar kararmasın” sloganı ile bir kampanya başlattı.
- Haberi
“Silah Atma, Cana Kıyma !”

MHP Bafra İlçe Başkanı Abdurrahman Çamaş başlatılan kampanya ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ Her yıl onlarca insanımız; düğün, konvoy, çeşitli eğlence etkinlikleri,  yayla şenlikleri, asker uğurlaması, futbol maçı sonrasında sevincini silah ile gösteren kişilerin açtığı ateş ile yaralanmakta veya hayatını kaybetmektedir. Bunun sonucunda tarifi ve telafisi imkânsız büyük acılar yaşanmaktadır. Bu konular basınımızın sürekli gündeminde yer almakta ve basınımızda konuya duyarlı olunması için yayınlar yapmaktadır.  Kendi sevincimizi başkasının gözyaşı yapmaya ve toplumun huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yoktur.  Bu duruma dikkat çekmek ve konu hakkında bilinç uyandırmak istiyoruz. Başlattığımız mücadelemize sivil toplum kuruluşlarını, muhtarlarımızı, dernek ve odalarımızı, tüm partilerimizi, basın yayın kuruluşlarımızı, sendikalarımızı, gençlik kuruluşlarını resmi kurum ve kuruluşları etkin bir şekilde tüm imkânlarıyla katılmayı davet ediyoruz.” Dedi.

MHP Bafra ilçe başkanlığı olarak sosyal sorumluluk kapsamında bir kampanya başlattıklarını belirten  Çamaş, “Düğünlerde, bayramlarda, konvoylarda, çeşitli eğlenceler ve ortamlarda silahlar atılmaktadır. Bunun sonucunda çocuklar ve her yaş grubundan insanımız yaralanmakta ve hayatlarını kaybetmekte büyük acılar yaşanmaktadır.
MHP Bafra ilçe başkanlığı olarak tüm iletişim araçlarını kullanarak bir kampanya düzenliyoruz. Bu konuda toplumsal birliktelik sağlayacağımıza inancımız tamdır.
MHP Bafra ilçe başkanlığı olarak Silahla sevince hayır ; Silah atma cana kıyma Diyoruz.” Diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: “Silah, Atma,, Cana, Kıyma, !”,
Yorumlar
Haber Yazılımı