Haber Detayı
17 Ağustos 2016 - Çarşamba 17:54 Bu haber 1983 kez okundu
 
TEKKEKÖY YENİ HİZMET BİNASI TAMAMLANIYOR
Tekkeköy Belediyesi nostalji park projesi ile Belediye hizmet binası peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları hızlandırıldı.
- Haberi
TEKKEKÖY YENİ HİZMET BİNASI TAMAMLANIYOR

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “En önemli projelerimizden birisi olan Nostalji Park projemizin çalışmalarının yanında yeni hizmet binamızın çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını hızlandırdık” dedi.

İlçenin tam merkezinde farklı bir park alanı oluşturmaya başladıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Geçtiğimiz aylarda startını verdiğimiz Tarihi gar binaları ve çevresinde yapmayı başladığımız nostalji park projemizin çalışmalarını daha da hızlandırdık. Burası bizim için çok önemli, farklı ve çok özel bir alan. İlçemizin merkezinde bulunan Devlet Demir Yolları’na ait tarihi gar binalarını aslına uygun bir şekilde restore ederek şehrin göbeğinde halkımızın ailesi ve çocukları ile oturabilecekleri güzel bir mekan oluşturacağız. Asırlık çınar ağaçlarının altında tarihin ve doğanın eşsiz güzelliği içinde ilçenin merkezinde vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri farklı bir mekan olacak bu eski tarihi alan. Yine restore edilen tarihi gar binaların büyük olanının içerisine bölgede yaşamış olan insanların kullandığı eski tarihi eşyaların sergilenmesiyle bizleri bir an geçmişe götürecek bir müze oluşturacağız. Nostalji parkı projemiz tamamlandığında sadece ilçemiz ve Samsun’dan değil dünyanın dört bir yanından insanlar ve turistler bu muhteşem tarihi yapıyı, müzemizi ve alanı görmeye akın edecekler. Projemize alanın çevrelenmesi ile peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarımızla devam ediyoruz. Ayrıca alanın içerisinden geçen yolu değiştirerek park alanını imar durumuna uygun hale getirdik” diye konuştu.
 

Hizmet binası yakında hizmete girecek

Nostalji park projesinin yanında Belediye hizmet binasının içerisindeki çalışmaların tamamlandığını ve gerekli ekipmanların ihalesinin tamamlandığını söyleyen Başkan Togar ‘‘İlçemizin çeşitli noktalarında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek son durumları hakkında bilgiler aldık. Ayrıca yeni hizmet binamızın son durumunu değerlendirerek çalışmaların hızlanması talimatını personelimize ilettim. Belediye hizmet binamıza eylül ayı içerisinde taşınmayı hedefliyoruz. Binamızın tüm inşaat çalışmaları tamamlandı. İçerisindeki mobilya, ekipmanların ihalesi yapıldı. Dışarıdaki peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarımızın da sonuna yaklaştık. En kısa sürede tüm çalışmaları tamamlayıp yeni hizmet binamıza taşınacağız. Böylelikle tüm hizmet birimlerimiz bir bina için de halkımıza hizmet edecek. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: TEKKEKÖY, YENİ, HİZMET, BİNASI, TAMAMLANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı