Haber Detayı
19 Temmuz 2016 - Salı 12:11 Bu haber 2137 kez okundu
 
Terme Tek Ses “Darbeye Hayır!”
Terme halkı darbe girişimine karşı Terme meydanını doldurdu. Başkan Kul, “Sayın Cumhurbaşkanımız bize “Evlerinize dönün” demediği müddetçe meydanlardayız” Dedi.
- Haberi
Terme Tek Ses “Darbeye Hayır!”

 

Terme’li binlerce vatandaş, darbe girişimine tepki göstermek için ellerinde Türk bayraklarıyla Terme Meydanı'nı doldurdu. Darbe teşebbüsünün hemen ardından meydanlara dökülen Terme’liler, demokrasi ve geleceklerine sahip çıktı. Sabah saatlerine kadar meydanı terk etmeyen halk, gerçekleştirilen mitingle darbe girişimine büyük tepki gösterdi. İstanbul ve Ankara'daki askeri kalkışmaya tepki gösteren vatandaşlar, "Her şey vatan için" sloganları atarak, darbeye lanet yağdırdı. Darbe girişiminde şehit olan polis, asker ve vatandaşlar için Kuran-ı Kerim okudu, dualar etti.

TERME BELEDİYESİ 24 SAAT ÇALIŞIYOR

Terme Belediyesi’de demokrasi nöbetini darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren tüm birimleriyle sürdürerek hizmetlerin aksamaması için 24 saat görev yapmaya başladı. Belediyeye bağlı tüm birimler bir taraftan demokrasi nöbetini tutan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye çalışırken diğer taraftan da şehrin genelindeki hizmetleri aksatmadan yapmaya devam ediyor. Belediye tarafından Terme Cumhuriyet Meydanı'nı günlerdir dolduran Terme halkına gıda ve su desteği de sağladı. Halka zaman zaman yiyecek, çay, simit ve su dağıtımı yapıldı.

EL BİRLİĞİ İLE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Meydanı dolduran vatandaşlara teşekkür eden Başkan Kul “Bu darbenin başladığı andan bu saatlere kadar hiç yüksünmeden sabırla, sebatla direndik. İnşallah direnmeye de devam edeceğiz. Daha öncede söyledim: Sayın Cumhurbaşkanımız bize evlerinize dönün demediği müddetçe meydanlardayız. Bu alçaklara ve satılmış hainlere derslerini verene kadar bu sokaklardayız. Bu tablomuzun ayrı bir güzelliği de farklı partilerden, gruplardan vatandaşların bir arada olmasıdır. Onlarda en gür sesleriyle ‘Darbeye Hayır’ diye haykırıyor. Hepsine şükranlarımı sunuyorum. Bugünleri bizlere gösteren Allah’ımıza hamdolsun.  İnşallah bunun kıymetini bileceğiz ve demokrasimize el birliği ile sahip çıkacağız.  Allah Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve ekip arkadaşlarının yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

Ayrıca ilçede bu akşam darbe girişimi sonucu hayatını kaybedenler için ilçe meydanında gıyabi cenaze namazı kılınacak.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Terme, Tek, Ses, “Darbeye, Hayır!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı