Haber Detayı
26 Ağustos 2016 - Cuma 16:00 Bu haber 3442 kez okundu
 
TERÖRE İNAT AYRIŞMADAN BİR ARADA OLACAĞIZ
Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan terör saldırılarını kınadı.
- Haberi
TERÖRE İNAT AYRIŞMADAN BİR ARADA OLACAĞIZ

 Yazılı bir basın açıklaması yapan Karacan, "  Geçtiğimiz hafta arda arda gerçekleşen, yüreklerimizi yakan Diyarbarkır, Van, Elazığ, Bitlis terör saldırıları ve ardından Gaziantep'te bir çiftin en mutlu günü olan düğünlerinde çoğunluğu çocuk ve kadın masum sivilleri, üstelik 12-14 yaşlarında bir başka çocuğu canlı bomba yaparak alçakça hedef alan terör, 54 vatandaşımızın canına malolmuştu. Bu terör saldırılarının yaraları henüz sarılmamışken bu sabah Şırnak Cizre'den bir üzücü haber daha aldık.

Sabah 06:45'te Şırnak Cizre Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Birim Amirliği’nin bulunduğu bina girişine patlayıcı yüklü hafriyat kamyonu ile düzenlenen hain saldırıda 11 polisin şehit olduğunu, 75 polis, 3 sivil olmak üzere 78 kişinin yaralandığı bildirildi." dedi.

İNATLA YAŞLAMI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ülkemizin bir uçurumun eşiğinden döndüğü 15 Temmuz darbe girişiminin ardından toplumsal barışa, kardeşliğe ve huzura her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirten Karacan, "Bu günlerde, teröre ve şiddete geçit vermemek için toplum olarak birlik olma, el ele verme, tahrikler ve provokasyonlar karşısında sağduyulu davranma zamanıdır. 

Patlayan bombalar, katliamlar, terör, ölüm ve gözyaşı bu ülkenin kaderi değildir. Sağlığın ve insan hayatının değerini çok iyi bilen bir mesleğin mensupları olarak ölümlere karşı hayatı; nefrete, şiddete ve teröre karşı bir arada yaşamı inatla savunmaya devam edeceğiz.

Ülkemizi Ortadoğu ülkeleri benzeri sonu gelmez çatışmalara sürüklemeye, kaos ortamına çekerek bizleri ölümlere alıştırmaya çalışan kirli emel sahiplerini bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz. Şırnak'ta Cizre Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Birim Amirliği'ni hedef alan terör saldırısı sonucunda yaşamını yitiren polislerimize Allah’tan rahmet; acılı ailelerine, yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı; yaralananlara acil şifalar diliyoruz." diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: TERÖRE, İNAT, AYRIŞMADAN, BİR, ARADA, OLACAĞIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı